Matevos Isaakyan dołącza do zespołu Inter Europol Competition

Matevos Isaakyan

Były kierowca zespołu SMP Racing i prototypu LMP1 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, Matevos Isaakyan, dołączył do zespołu Inter Europol Competition, z którym będzie rywalizował we wrześniowym 24-godzinnym wyścigu Le Mans oraz sezonie ELMS.

Rosyjski zawodnik swoją przygodę z rywalizacją długodystansową rozpoczął w 2017 roku w Europejskiej Serii Le Mans z zespołem SMP Racing, z którym wcześniej startował w Formula V8 3.5. Starty w ELMS przyniosły Isaakyanowi także debiut w 24-godzinny wyścigu Le Mans w 2018 roku, którego jednak nie ukończył.

Przełom sezonu 2018-19 to kontynuowanie startów z zespołem SMP Racing w FIA WEC, a także starty w Formule 2 z ekipą Sauber Junior Team by Charouz, w której ścigał się w czterech wyścigach.

Sezon 2020 przyniósł jednak dużą zmianę i dołączenie do polskiego zespołu Inter Europol Competition, w którym wraz z Kubą Śmiechowskim i Rene Binderem będzie rywalizował w klasie LMP2 prototypem Ligier JS P217 z silnikiem Gibsona.

"Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do załogi #34 zespołu Inter Europol Competition na sezon 2020 ELMS oraz 24-godzinny wyścig Le Mans" - powiedział Matevos Isaakyan.

"Z niecierpliwością czekam na jazdę z moimi starymi konkurentami z World Series, Rene i Kubą. Myślę, że mamy bardzo silną załogę i nie możemy się doczekać, aby to udowodnić."

"Wszyscy z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu po tej długiej i trudnej przerwie i cieszymy się, że mamy tych trzech mocnych kierowców w jednym samochodzie. Znają się od dawna i mogą opierać się na swoich mocnych stronach. To będzie bardzo ciekawy sezon" - dodał Sascha Fassbender, menadżer ekipy Inter Europol Competition.

Sezon Europejskiej Serii Le Mans rozpocznie się w połowie lipca na torze Paul Ricard, gdzie kierowcy po raz pierwszy w tym roku zasiądą do prototypu LMP2, aby następnie szykować się do 24-godzinnego starcia w Le Mans, które zostało zaplanowane na 19-20 września.