Mattia Binotto odchodzi ze stanowiska szefa zespołu Ferrari

Mattia Binotto - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Ekipa z Maranello oficjalnie potwierdziła, że przyjęła rezygnację Mattia Binotto, który odejdzie ze stanowiska szefa zespołu pod koniec 2022 roku.

Włoch związany jest z zespołem Ferrari od 28 lat, a na stanowisko szefa ekipy awansował w 2019 roku. Podczas niestabilnego dla zespołu sezonu 2022, pojawiły się komentarze dotyczące rotacji na stanowisku kierowniczym i przyszłości Binotto.

Teraz Ferrari oficjalnie poinformowało o przyjęciu rezygnacji Włocha, który pozostanie na stanowisku do 31 grudnia 2022 roku. Jego następca nie został jeszcze wybrany, jednak ma zostać ogłoszony na początku przyszłego roku.

„Z żalem postanowiłem zakończyć swoją współpracę z Ferrari” – powiedział Binotto. „Opuszczam firmę, którą kocham, której byłem częścią przez 28 lat, ze spokojem, który pochodzi z przekonania, że dołożyłem wszelkich starań, aby osiągnąć wyznaczone cele.”

„Zostawiam zjednoczony i rozwijający się zespół. Skład, który, jestem pewny, jest gotowy do osiągnięcia najwyższych celów, któremu życzę wszystkiego najlepszego na przyszłość.”

„Uważam, że podjęcia tego kroku w tym czasie jest słuszne, jednak bardzo trudne. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom w Gestione Sportiva, którzy dzielili ze mną tę podróż, złożoną z trudności, ale i wielkiej satysfakcji” – podsumował Włoch.

Image: © Scuderia Ferrari