Max Guenther ukarany. Stoffel Vandoorne awansuje na podium ePrix Ad-Dirijji

Max Guenther ukarany. Stoffel Vandoorne awansuje na podium ePrix Ad-Dirijji

Sędziowie po sobotnim wyścigu w Arabii Saudyjskiej nałożyli na Maxa Guenthera 24-sekundową karę za wyprzedzanie podczas neutralizacji. Niemiec spadł więc z drugiego miejsca na jedenaste. Na podium awansował natomiast Stoffel Vandoorne.

Drugi wyścig o ePrix w Ad-Dirijja był bardzo udany dla zespołu BMW i Andretti Motorsport. Pole position w zwycięstwo przełożył Alexander Sims, natomiast Max Guenther po bardzo dobrym występie awansował z dziewiątego pola startowego na drugie miejsce. Amerykańska ekipa z dubletu nie cieszyła się jednak zbyt długo. Sędziowie dopatrzyli się bowiem przewinienia niemieckiego kierowcy.

Na końcu okresu pierwszej neutralizacji wielu kierowców zdecydowało się na wykorzystanie Trybu Ataku. Aktywacja ta odbywała się jednak pomiędzy linią samochodu bezpieczeństwa a linią mety. Nie zrobił tego Guenther i dzięki temu wyprzedził Lucasa di Grassiego w niedozwolonym miejscu. Sędziowie dostrzegli tę sytuację, w związku z czym nałożyli na niego karę i do jego czasu doliczyli 24 sekundy. 22-latek spadł więc z drugiego miejsca na jedenaste.

Spadek w klasyfikacji oznacza tym samym, że na jego pozycję awansował kierowca zespołu Audi Sport Abt Schaeffler Lucas di Grassi, a na trzecie miejsce przesunął się Stoffel Vandoorne. Dla debiutującego w Formule E Mercedesa jest to już drugie podium w ciągu dwóch pierwszych wyścigów.

Na karze dla Guenthera skorzystał również Antonio Felix da Costa. Portugalczyk awansował bowiem na dziesiąte miejsce, a tym samym do jego konta doliczono punkt za najszybsze okrążenie w wyścigu.