Max Verstappen nastawiony na walkę z Racing Point

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen zakończył piątkowy dzień na czele tabeli drugiego treningu. Przewaga Holendra nad drugim Danielem Ricciardo i trzecim Lewisem Hamiltonem wyniosła mniej niż jedna dziesiąta sekundy. Zawodnik przyznał, że w kwalifikacjach i wyścigu myśli przede wszystkim o walce z Racing Point.

Mercedes zdobywał pole position w każdy weekend wyścigowy tego sezonu i jest zdecydowanym faworytem przed sobotnią sesją kwalifikacyjną.

"Osobiście uważam, że [Mercedesy] wciąż mają problemy z balansem i spodziewam się, że w sobotę postarają się być silniejsi" - powiedział Max Verstappen. "Już w dłuższej perspektywie widać, że są bardzo konkurencyjni. Nie spodziewam się, że będę walczył o pole position, ale jeśli jesteśmy w stanie być trochę bliżej, to będzie dobrze."

Verstappen odniósł się także do piątkowej pracy z samochodem: "Dla nas oczywiście ważny był bezdeszczowy przejazd. Jeśli pada, to pada, jest to takie samo dla wszystkich. Od samego początku byliśmy bardzo zadowoleni, co oczywiście pomogło w dalszej pracy nad samochodem. Samochód wydaje się dobrze prowadzić. Oczywiście to dopiero początek, ale z naszej strony jest on bardzo dobry. Nadal jest kilka rzeczy do zrobienia, ale ogólnie jestem całkiem zadowolony."

Racing Point nie przestaje tymczasem podążać za stajnią Red Bull. Verstappen zapytany o oczekiwania odnośnie konfrontacji z zespołem Lawrence’a Strolla, odpowiedział: "Myślę, że będą bardzo blisko. Będą ciężkim przeciwnikiem w kwalifikacjach, ale podczas wyścigu powinno być już dobrze" - przyznał Holender, dając jednoznacznie do zrozumienia, że to właśnie Racing Point będzie najistotniejszym przeciwnikiem dla samochodów spod znaku czerwonego byka.

Partner zespołowy Verstappena, Alexander Albon, również zachwala pracę bolidu. Kierowca z Tajlandii uzyskał czwarty czas drugiego treningu.

"Od pierwszego okrążenia samochód był mocny" - powiedział Albon. "Przynieśliśmy tutaj kilka rzeczy na ten weekend, a to sprawia, że odczucia w samochodzie są lepsze, a równowaga w zakrętach jest również dobra. Dlatego cieszę się, że idziemy we właściwym kierunku."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool