Max Verstappen: Nie sądzę, bym pokonał dzisiaj Lewisa

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przyznał, że nawet jeśli nie popełniłby błędu na ostatnim pomiarowym okrążeniu, to i tak nie wyprzedziłby Lewisa Hamiltona w kwalifikacjach do wyścigu o GP Styrii.

Kierowca zespołu Aston Martin Red Bull Racing liczył na to, że uda mu się w końcu zdobyć pole position na torze Red Bull Ring. Max Verstappen walczył więc o to z całych sił, lecz na mokrej nawierzchni musiał uznać wyższość Lewisa Hamiltona, który pokonał go o ponad 1,2 sekundy. Różnica mogła być co prawda mniejsza, ale na ostatnim okrążeniu Holender popełnił błąd w dziewiątym zakręcie i obrócił swój samochód.

Jak się też okazuje, auto Verstappena spisywało się poniżej oczekiwań, gdy było bardzo mokro. I właśnie w trzeciej części kwalifikacji warunki pogodowe znacznie się pogorszyły.

„Ogólnie były to dobre kwalifikacje, ale w trzecim segmencie padało o wiele mocniej” – mówił Max Verstappen. „Wyglądało na to, że w mokrych warunkach zmagamy się trochę bardziej. Po prostu było więcej aquaplaningu i nie mogłem w pełni wykorzystać mocy ani też połączyć zakrętów”.

„Nie było łatwo. Próbowałem być blisko faceta jadącego przede mną i pozostać w jego torze, aby mieć trochę mniej wody. W każdym razie druga pozycja nadal jest dobra”.

„Poza tym było bardzo trudno. Ostatnie okrążenie byłoby lepsze, nie sądzę jednak, żeby wystarczyło do pokonania Lewisa, ale w sumie było całkiem dobre” – dodał Max Verstappen.

Warunki w kwalifikacjach nie były łatwe, ale każdy kierowca miał takie same. Jutro ma być jednak już sucho, więc wyścig będzie wyglądał zupełnie inaczej. Max Verstappen liczy więc na dobry wynik w GP Styrii, zwłaszcza że jego ekipa poczyniła postęp względem ubiegłego tygodnia.

„Widoczność była straszna. Po pierwsze, przez opony nie można było nic zobaczyć. Nawet jeśli byłeś sześć sekundy za samochodem, było już bardzo trudno zobaczyć strefy hamowania. Nie jest więc tam zbyt przyjemnie, ale dla wszystkich są to równe warunki. Musimy sobie więc z tym radzić” .

„Na suchym torze możemy mieć szansę, zobaczymy, jak to będzie przebiegać. Myślę, że generalnie samochód jest lepszy niż w zeszłym tygodniu, więc czekam z niecierpliwością na wyścig” – zakończył Max Verstappen.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool