Max Verstappen: Po prostu byliśmy zbyt wolni w GP Styrii

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen ukończył wyścig o GP Styrii na trzeciej pozycji, jednak był bezradny w pojedynku z kierowcami Mercedesa. Reprezentant zespołu Red Bull Racing jasno przyznaje, że potrzebna jest ciągła praca, aby nawiązać walkę z mistrzowską ekipą.

Max Verstappen wystartował do wyścigu o GP Styrii z drugiego pola. Nie był jednak w stanie utrzymać tempa prowadzącego Lewisa Hamiltona, w związku czym był kierowcą z czołówki, który najwcześniej zjechał do alei serwisowej. Jak się później okazało, w końcówce wyścigu miał przez to spore problemy i był bezradny w pojedynku z Valtterim Bottasem, nie mówiąc już o gonitwie za Lewisem Hamiltonem. Holender został więc zapytany przez portal RaceFans, czy wczesny zjazd do alei serwisowej zaprzepaścił wysiłki Red Bulla.

„Po prostu byliśmy zbyt wolni, więc możesz robić, co chcesz” – odparł Max Verstappen. „Wczesny postój, późniejszy czy taki sam, nie sądzę, żeby to miało zmienić końcowy rezultat. W tamtym momencie myślałem, że zjechaliśmy za wcześnie. Wiedziałem oczywiście, że pod koniec wyścigu skończą mi się opony, ale jest jak jest. Przez radio powiedziałem »nieważne, po prostu zabiorę się do roboty«”.

Obecnie przewaga Mercedesa nad Red Bullem jest dość widoczna, na co też uwagę zwraca Max Verstappen. Holender, który ukończył wyścig o GP Styrii na trzeciej pozycji, widzi bowiem aspekty, w których jego zespół musi się jeszcze poprawić, aby nawiązać walkę z Hamiltonem i Bottasem.

„Mamy trochę pracy do zrobienia. W końcówce widziałem, że Valtteri się zbliża, a moje opony były martwe. Wiedziałem, że i tak mnie wyprzedzi na następnym okrążeniu, ale przynajmniej było trochę zabawy, bo reszta wyścigu była dość nuda. Podium jest dobre, ale wciąż jest sporo do zrobienia” – mówił Max Verstappen.

„Musimy wciąż pracować. Musimy poprawić samochód i silnik, ponieważ jesteśmy zdecydowanie zbyt wolni na prostych”.

Tydzień temu Max Verstappen nie ukończył wyścigu o GP Austrii z powodu awarii, więc bardzo cenne dla niego było dzisiejsze podium. Za trzecie miejsce otrzymał 15 punktów, co w tej chwili plasuje go na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Do prowadzącego Valtteriego Bottasa traci natomiast 28 „oczek”.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool