Max Verstappen przedłuża kontrakt z zespołem Red Bull Racing

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół Oracle Red Bull Racing potwierdził przedłużenie współpracy z Maxem Verstappenem. Nowy kontrakt Holendra będzie obowiązywał do 2028 roku włącznie.

„Naprawdę lubię być częścią zespołu Oracle Red Bull Racing, więc wybór pozostania w ekipie do 2028 roku był łatwą decyzją” - powiedział Max Verstappen.

„Uwielbiam ten zespół, a zeszły rok był po prostu niesamowity.”

„Naszym celem, odkąd rozpoczęliśmy współpracę w 2016 roku, było zdobycie mistrzostwa i to nam się udało, więc teraz chodzi o utrzymanie numeru jeden na samochodzie przez dłuższy czas.”

„Podpisanie przez Maxa umowy z zespołem Oracle Red Bull Racing do końca 2028 roku to prawdziwe oświadczenie woli” - przyznał Christian Horner.

„Naszym bezpośrednim celem jest utrzymanie przez Maxa tytułu mistrza świata, ale ta umowa pokazuje również, że jest on częścią długoterminowego planu.”

„Wraz z działem Red Bull Powertrains, pracującym nad nowymi przepisami dotyczącymi silników na rok 2026, chcieliśmy mieć pewność, że dla tego samochodu mamy najlepszego kierowcę w stawce” - podsumował.

Nowy kontrakt Maxa Verstappena ze składem z Milton Keynes, który będzie obowiązywał do 2028 roku, jest uzupełnieniem pierwotnej umowy, obejmującej sezon 2023.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool