Max Verstappen przedłuża kontrakt z zespołem Red Bull Racing do 2023 roku

Zespół Aston Martin Red Bull Racing potwierdził, że Max Verstappen pozostanie w ekipie z Milton Keynes do końca 2023 sezonu, po podpisaniu wieloletniej umowy.

Verstappen to najmłodszy kierowca, który awansował do Formuły 1 i zadebiutował w sezonie 2015 z Toro Rosso, a po czterech rundach w 2016 został mianowany kierowcą głównej ekipy Red Bull Racing, zmieniając w kokpicie Daniiła Kwiata.

Już podczas sezonu 2016 młody Holender odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, mijając jako pierwszy linię mety w Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya.

Bardzo dobre tempo Verstappena w kolejnych latach dało mu siedem kolejnych zwycięstw i najlepszy 2019 rok, w którym wywalczył trzecią pozycję w klasyfikacji kierowców.

"Bardzo się cieszę z przedłużenia współpracy z zespołem" - przyznał Holender. "Red Bull uwierzył we mnie i dał mi możliwość startu w Formule 1, za co zawsze byłem bardzo wdzięczny."

"Z biegiem lat coraz bardziej zbliżałem się do zespołu, a oprócz pasji wszystkich i osiągów na torze, praca z tak wspaniałą grupą ludzi jest bardzo przyjemna."

"Po wejściu Hondy na pokład i postępie, jaki dokonaliśmy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, dało mi to jeszcze więcej motywacji i przekonania, że możemy razem wygrać. Szanuję sposób, w jaki Red Bull i Honda współpracują ze sobą i ze wszystkich stron wszyscy robią co mogą, aby odnieść sukces."

"Chcę wygrać z Red Bullem, a naszym celem jest oczywiście wspólna walka o mistrzostwo świata" - dodał Verstappen.