Max Verstappen: To satysfakcjonujące, kiedy wyprzedzasz i odjeżdżasz Mercedesom

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen udowodnił podczas Grand Prix 70-lecia, że zespół Mercedes nie jest niepokonany i można wygrać z nimi w bezpośredniej walce na torze.

Dużą zasługą wygranej Holendra była właściwa strategia zastosowana przez ekipę Red Bull Racing. Verstappen bowiem startował do wyścigu z czwartej pozycji na oponach twardych, podczas gdy Valtteri Bottas i Lewis Hamilton z pierwszego rzędu, lecz na oponach pośrednich.

Red Bullowi udało się przeskoczyć przed oba Mercedesy i odnieść zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2020. Holender awansował tym samym na drugą pozycję w klasyfikacji kierowców przed Bottasa.

"To wspaniały dzień i jestem bardzo zadowolony z wyniku, ponieważ jako zespół zrobiliśmy wszystko naprawdę dobrze" - powiedział Max Verstappen.

"Wyścig udowodnił, że po podjęciu przez nas decyzji o rozpoczęciu wyścigu na twardej oponie, zastosowaliśmy właściwą strategię i cieszę się, że opłaciło się."

Zdaniem Verstappena kluczowym momentem w wyścigu były pierwsze pit stopy. Podczas gdy Bottas i Hamilton zjechali do boksów, Holender pozostał jeszcze na torze, awansując przed oba Mercedesy.

"Myślę, że długość i tempo podczas pierwszego stintu było kluczowe dla naszej konkurencyjności, ponieważ pośrednie opony nie wytrzymywały tak długo, więc start na twardej mieszance był właściwym posunięciem" - dodał kierowca z Holandii.

"To naprawdę satysfakcjonujące, kiedy możesz wyprzedzić i odjechać Mercedesom."

"Oczywiście mam nadzieję, że będzie się to działo znacznie częściej w trakcie sezonu i będziemy mocno ich naciskać, mimo że do tej pory dominowali."

"Będziemy naciskać, ponieważ nasz duch zespołowy jest naprawdę niesamowity i uwielbiam to, że nigdy nie poddajemy się i podejmujemy ryzyko" - dodał.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool