Max Verstappen z pozytywnymi odczuciami po piątkowych treningach w Hiszpanii

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Po spektakularnym zwycięstwie Maxa Verstappena na Silverstone, w nadchodzącym Grand Prix Hiszpanii wszystkie oczy skierowane będą na Holendra, który stał się głównym rywalem w walce o zwycięstwa przeciwko ekipie Mercedes.

Ostatnia porażka Mercedesa (nie licząc tej na Silverstone) miała miejsce w Brazylii w 2019 roku, kiedy tryumf świętował sam Max Verstappen. Od tego momentu Mercedes wygrał czterokrotnie, raz dzięki Bottasowi i cztery razy za sprawą Lewisa Hamiltona.

Wszystko wskazywało na to, że sytuacja powtórzy się również podczas Grand Prix 70-lecia, jednak wszystko zmieniło się już podczas kwalifikacji, gdzie Holender swój najlepszy czas w Q3 ustanowił na twardych oponach i również na tym samym ogumieniu ruszał do wyścigu.

W wyścigu Mercedes miał problem z wysokim zużyciem opon, a korzystna strategia Red Bulla pozwoliła Verstappenowi odnieść zwycięstwo, którego ciężko było przewidywać.

Podczas piątkowych treningów w Hiszpanii Red Bull wykazał po raz kolejny, że przy wyższej temperaturze ich poziom zużycia opon jest wyraźnie mniejszy, co dobrze zwiastuje przed wyścigiem pod Barceloną.

"Czułem się dzisiaj naprawdę wspaniale, zobaczymy jednak co będzie w niedzielę" - powiedział Max Verstappen.

"Myślę, że samochód sprawował się dzisiaj naprawdę bardzo dobrze. Na pojedynczym okrążeniu tracimy do Mercedesa, ale ogólnie wydaje mi się, że był to pozytywny dzień."

"Na dłuższych przejazdach wyglądało to naprawdę solidnie, co oczywiście jest bardzo ważne" - dodał Holender.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool