Max Verstappen zaskoczony wyprzedzeniem Hamiltona po pit stopie

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zwycięzca Grand Prix Francji, Max Verstappen, przyznał, że zespół Red Bulla nie spodziewał się wyprzedzić Lewisa Hamiltona dzięki pierwszej wizycie w boksach.

Holender popełnił błąd już w pierwszym zakręcie po starcie, przez co stracił prowadzenie w wyścigu na rzecz Lewisa Hamiltona. 23-latek zjechał jednak na zmianę opon jedno kółko wcześniej niż Brytyjczyk i miał na tyle dobre tempo, że siedmiokrotny mistrz świata nie zdołał wyjechać z alei serwisowej przed nim.

Ten manewr okazał się kluczowy dla losów całego wyścigu i zwycięstwa Verstappena, ale sam zainteresowany przyznał, że był zdumiony takim obrotem spraw po swojej wizycie w boksach.

„Moje okrążenie wyjazdowe było dobre, ale nie spodziewałem się, że podcięcie będzie tak znaczące” – powiedział Holender. „Kiedy wyjechałem, nagle wszędzie miałem o wiele lepszą przyczepność na tych oponach.”

„Nie wiem, jak szybki był pit stop Lewisa, muszę na to spojrzeć jeszcze raz. Uważam jednak, że nikt, nawet my, nie spodziewał się, że uda się go podciąć.”

„To wyraźnie pokazuje, że z nowymi oponami, w trudnych warunkach, np. z powodu wiatru, łatwiej jest zgubić rywala. Na nowych oponach masz jedno okrążenie, na którym czujesz się znacznie lepiej. Gdy tylko byłem na prowadzeniu, przez następne kilka kółek opony nie były już tak dobre” – dodał.

Dzięki wygranej Holender wyprzedza drugiego w tabeli Hamiltona już o dwanaście punktów, co daje mu nadzieję, że podczas dwóch kolejnych wyścigów, które odbędą się na domowym Red Bull Ringu w Austrii, może jeszcze powiększyć przewagę nad 36-latkiem.

„Oczywiście jest to bardzo obiecujące. Zwłaszcza że wyścig i warunki nie były dla nas na początku łatwe.”

„Jednak potem, pod koniec, samochód znów zaczął dobrze się spisywać i byliśmy bardzo konkurencyjni. Oczywiście bardzo się z tego cieszę i mam nadzieję, że uda nam się to utrzymać” – zakończył Verstappen.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool