Maximilian Guenther zostaje w BMW i Andretti Motorsport na sezon siódmy Formuły E

Maximilian Guenther - BMW i Andretti Motorsport / © BMW AG

Maximilian Guenther pozostanie w zespole BMW i Andretti Motorsport na siódmy sezon Mistrzostw Świata Formuły E, potwierdził skład z Monachium.

Dla Niemca będzie to trzeci sezon w tej serii i drugi w zespole BWM i Andretti Motorsport. W sezonie szóstym zdobył dwa zwycięstwa i ukończył sezon na dziewiątym miejscu w klasyfikacji kierowców, 20 punktów przed kolegą z ekipy, Alexandrem Simsem.

"Cieszę się, że mogę kontynuować ściganie się w BMW i Andretti Motorsport w Formule E i dążyć z nimi w pogoni za tytułami. Czuję się jak w domu, odkąd zostałem włączony do ekipa kierowców BMW w zeszłym roku. Bardzo się cieszę, że jestem częścią rodziny BMW" - powiedział Maximilian Guenther.

"W pierwszym roku razem stawaliśmy na podium trzy razy, dwa razy jako zwycięzcy. W mistrzostwach kierowców rywalizowaliśmy o drugie miejsce aż do ostatniego wyścigu. To pokazuje, jak mocny był nasz pakiet."

"Formuła E awansuje do statusu Mistrzostw Świata FIA w przyszłym sezonie, a pierwszy tytuł Mistrza Świata jest dla nas dodatkową motywacją. Będziemy nadal ciężko pracować i robić wszystko, co w naszej mocy, aby nadal składać oświadczenia i cieszyć się większymi sukcesami w przyszłym roku."

Dyrektor BMW Motorsport, Jens Marquardt, dodał: "Jego dwa zwycięstwa w tym sezonie w Santiago i Berlinie były prawdziwym wydarzeniem. Maximilian będzie bazował na doświadczeniu zdobytym w szóstym sezonie. Zespół i on będą jeszcze lepiej ze sobą zgrani. Miejmy nadzieję, że wszystko to doprowadzi do jeszcze większych sukcesów na torze wyścigowym."

Image: © BMW AG