Maximilian Gunther kierowcą Dragon Racing w sezonie 2018/19 Formuły E

Maximilian Gunther kierowcą Dragon Racing w sezonie 2018/19 Formuły E

Zespół Dragon Racing potwierdził, że w sezonie 2018/19 barwy ekipy bronić będzie Maximilian Gunther, który dołączy do Jose Mario Lopeza.

W poprzednim sezonie wyścigowym Formuły E Gunther pełnił obowiązki kierowcy rezerwowego w ekipie "Smoka", natomiast przed startem obecnego wziął udział w przedsezonowych testach na torze Ricardo Tormo, gdzie bolid Gen2 dzielił z Antonio Fuoco.

Atmosfera pracy w zespole jest fantastyczna. Czuję się naprawdę dobrze i nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu - powiedział Gunther.

Oczywiście dam z siebie wszystko, aby zapewnić zespołowi, jak najlepsze wyniki.

Dokonaliśmy dużego postępu w rozwoju dzięki mocniejszemu i kompleksowemu bolidowi Gen2. To ekscytujące wyzwanie, zarówno dla inżynierów, jak i kierowcy. Cieszę się z każdej sekundy, gdy go prowadzę.

Chcę podziękować Jaya Penske i całemu zespołowi Dragon za ich zaufanie i za umożliwienie mi ścigania się w tych mistrzostwach - dodał sam zainteresowany.

21-letni Niemiec w zespole Dragon Racing zastąpi Jerome'a D'Ambrosio, który na sezon 2018/19 dołączył do ekipy Mahindra Racing, która zdecydowała się na zupełnie nowy skład. U boku Belga ścigać się będzie Pascal Wehrlein.

Gunter prezentował bardzo dobre tempo podczas swoich startów w europejskiej Formule 3, gdzie w aż dwukrotnie kończył zmagania w pierwszej trójce na koniec sezonu.

W 2018 roku niemiecki kierowca przeniósł się do Formuły 2, gdzie rywalizuje w zespole Arden.