Mazepin: Czuję się w 100% gotowy na walkę w środku stawki

Nikita Mazepin - Uralkali Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Nikita Mazepin przyznał, że jest w pełni gotowy, aby dołączyć do walki w środku stawki Formuły 1, jednocześnie mając nadzieję, że będzie on bardziej konkurencyjny w nadchodzącym sezonie.

Rosjanin, po dołączeniu do F1 w barwach Haasa, był zmuszony do jazdy na końcu stawki z okazjonalną szansą na walkę ze swoim zespołowym kolegą Mickiem Schumacherem. W rezultacie zakończył kampanię 2021 na ostatnim miejscu z zerowym dorobkiem punktowym, gdzie jego najlepszym wynikiem była czternasta lokata w Grand Prix Azerbejdżanu.

Mazepin nie przejmuje się jednak swoim pierwszym sezonem i w kolejnej kampanii liczy na walkę w środku stawki, na co miałby mu pozwolić nowy i szybszy bolid Haasa VF-22.

„Czuję się w stu procentach gotowy na walkę w środku stawki. W zeszłym roku stoczyłem kilka dobrych pojedynków z szybszymi samochodami i czułem się komfortowo” – powiedział Mazepin w rozmowie z GPFans.

„Gdy walczę z innymi, muszę dokładnie wiedzieć, gdzie się kończy moje przednie i tylne skrzydło, abym wiedział, jak ustawić mój bolid obok przeciwnika.”

„Czuję, że mam już tę pewność siebie. Pamiętam, że podczas pierwszego wyścigu w Bahrajnie byłem przerażony, ponieważ bolidy są bardzo długie i szerokie.”

„Jednak teraz jestem w dobrym miejscu, więc jazda bardziej zrównoważonym i przewidywalnym samochodem powinna sprawić, że będzie łatwiej i przyjemniej.”

„Życie w F1 nie jest konsekwentne dla nikogo, ale wiedzieliśmy z czym będziemy pracować, a 2022 będzie rokiem, w którym wszystko naprawimy. Myślę, że jestem w dobrym miejscu.”

„Jednak staram się być ostrożny, jeśli chodzi o moje myśli, moje ambicje, ponieważ trzeba włożyć maksimum wysiłku, a potem upewnić się, że oczekiwania nie są zbyt wysokie” - kontynuował Rosjanin.

„Czasami, jeśli ustawisz swoje oczekiwania zbyt wysoko, starasz się zbyt mocno i ostatecznie kończysz z gorszymi wynikami.”

„Myślę, że nie będzie łatwo, ponieważ pozostałe dziewięć zespołów w stawce również nie śpi.”

„Każdy chce zdobyć punkty i wysoką pozycję w mistrzostwach konstruktorów. To naprawdę trudne, ale jestem pewny, że będziemy lepsi niż w zeszłym roku. To jest nasz cel.”

„W pewnym momencie tego sezonu będziemy walczyć o punkty” – podkreślił Mazepin.

Image: © Haas F1 / LAT Images