McLaren bogatszy o 550 milionów funtów dzięki nowym inwestorom

McLaren Technology Center / © McLaren

McLaren potwierdził, że, dzięki nowym inwestorom, budżet firmy zwiększył się o 550 milionów funtów.

Uznaje się, że wśród nowych sponsorów znajduje się między innymi państwowy fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej. McLaren otrzymuje także pieniądze od dotychczasowych udziałowców, w tym bahrajńskiego funduszu majątkowego Mumtalakat.

Brytyjski zespół wykorzysta nowy budżet na spłatę pożyczki z Banku Bahrajnu oraz na wsparcie planu rozwojowego określonego przez nowo zatrudnionego dyrektora wykonawczego Paula Walsha.

„Transakcja wpiera plan rozwoju firmy jako globalnego producenta luksusowych supersamochodów i elitarnego biznesu sportów motorowych, z firmą Automotive jako głównym motorem zysku McLarena” - potwierdził McLaren w oficjalnym oświadczeniu.

„Opieraliśmy się na krótkoterminowych środkach, które wprowadziliśmy zeszłego lata w odpowiedzi na globalną pandemię, jednak teraz McLaren podjął szereg znaczących kroków, aby umieścić firmę na stabilnych podstawach w długoterminowej perspektywie, przy ścisłym wsparciu swoich doradców i dotychczasowych udziałowców.”

„Po strategicznej inwestycji w McLaren Racing, którą przeprowadziliśmy w zeszłym roku, to udane pozyskanie kapitału jest kluczowym elementem naszej kompleksowej strategii finansowej wspierającej plany wzrostu firmy.”

„Dzięki tym mocnym fundamentom jesteśmy dobrze przygotowani na realizację naszych ambicji jako globalna firma produkująca luksusowe supersamochody i elitarny biznes występujący w sportach motorowych, z firmą Automotive jako głównym motorem zysku McLarena. Silny apetyt, jaki zaobserwowaliśmy ze strony inwestorów, odzwierciedla ciągłe zaufanie do kultowej marki McLaren, wiodącej w branży technologii i z ekscytującymi perspektywami długoterminowego wzrostu, popartych bardziej skoncentrowaną strategią i silniejszą, bardziej efektywną strukturą kapitałową.”

„Cieszymy się na myśl o współpracy z Ares i PIF, ponieważ wnoszą oni swoje doświadczenie i wiedzę.”

Nieobecny w tym tygodniu, przez pozytywny test na COVID-19, Zak Brown, napisał na portalu społecznościowym Twitter: „Dobre wieści dla naszego głównego udziałowca, grupę McLaren. Dzięki nowym inwestycjom w ramach długoterminowego planu finansowego zyskali 550 milionów funtów.”

Image: © McLaren