McLaren nie rozważał zatrudnienia Vettela od sezonu 2021

McLaren nie rozważał zatrudnienia Vettela od sezonu 2021

Zak Brown oświadczył, że zespół McLaren nigdy nie brał pod uwagę kandydatury Sebastiana Vettela jako opcji na skład zespołu w sezonie 2021.

Tuż po ogłoszeniu odejścia Sebastana Vettela z Ferrari, to właśnie zespół McLaren oraz Renault były najczęściej wymieniane jako potencjalni pracodawcy niemieckiego zawodnika. Zak Brown stwierdził jednak, że zespół już dawno zdecydował, iż w przypadku odejścia Carlosa Sainza, będą starali się pozyskać Daniela Ricciardo.

„Oczywiście Sebastian to wspaniały kierowca i czterokrotny mistrz świata, ale nasze drogi były daleko od siebie i wiedzieliśmy, że zostaniemy z Carlosem lub Danielem.”

„Nigdy tak naprawdę nie rozważaliśmy nikogo innego, a zwłaszcza w ostatnich dniach.”

Zak Brown podkreśla, że w sezonie 2019 wyraźnie było widać, że Sebastian Vettel nie radzi sobie w starciu z młodym zespołowym partnerem. W miarę upływu sezonu, napięcia w ekipie z Maranello rosły, aż w końcu doszło do eskalacji konfliktu podczas Grand Prix Brazylii. Od tego momentu wydarzenia najwyraźniej zaczęły nabierać tempa. Tuż przed świętami Charles Leclerc podpisał wieloletni kontrakt, natomiast przyszłość Vettela cały czas pozostawała niepewna.

„Najwyraźniej garaż Ferrari to nie jest miłe otoczenie dla kierowców i kierownictwa. Wydaje mi się, że obecnie nie jest to szczęśliwa rodzina.”

Jednocześnie Brown dodaje, że odejście Vettela z Ferrari bardzo mocno wpłynie na jego współpracę z zespołem w tym sezonie.

„Wydaje mi się, że w tym roku czeka nas ekscytujące ściganie, sądząc po fajerwerkach, jakie widzieliśmy w Brazylii. To było nieuniknione i ciągle narastało. W tym roku spodziewam się więcej.”

Szef zespołu McLaren sądzi również, że Sebastian Vettel nie zdoła znaleźć zatrudnienia w żadnym zespole i jego odejście z Ferrari oznacza przejście na sportową emeryturę.

„Nie wygląda na to, żeby miał szansę na fotel w Mercedesie albo Red Bullu. Nie ma też dla niego szansy w McLarenie, jedyna ewentualność to Renault. Jednak, czy Sebastian chce wiązać się z zespołem, który prawdopodobnie nie będzie wygrywać w sezonie 2021?” – zakończył Zak Brown.

Image: © Scuderia Ferrari