McLaren podpisał wstępną opcję wejścia do Formuły E od sezonu 2022/2023

McLaren F1 Team / © McLaren F1

Stajnia w Woking podpisała wstępne porozumienie gwarantujące jej możliwość dołączenia do stawki Formuły E w sezonie 2022/2023.

Dyrektor generalny McLarena przyznał, że jego zespół już od jakiegoś czasu uważnie śledził rozwój mistrzostw świata bolidów z napędem elektrycznym.

„Od dłuższego czasu uważnie przyglądaliśmy się Formule E. Obserwowaliśmy jej postępy i dalsze kierunki rozwoju” – powiedział Zak Brown.

„Podpisane porozumienie gwarantuje nam możliwość wejścia do stawki w momencie, kiedy wygasać będzie kontrakt na dostawę akumulatorów do aut drugiej generacji przez McLaren Applied Technologies.”

„Daje nam to czas, który jest konieczny na zastanowienie się, czy Formuła E to właściwa platforma rywalizacji dla McLarena.”

Podpisanie umowy pomiędzy brytyjskim zespołem a władzami serii było możliwe, ponieważ dostawcą baterii do bolidów trzeciej generacji będzie Williams Advanced Technologies.

Innym zespołem, który wyraził chęć rywalizacji w samochodach trzeciej generacji, jest Mahindra. Wiadomo także, że serię opuszczą takie ekipy jak Audi oraz BMW.

Image: © McLaren F1