McLaren podpisuje porozumienie Concorde i potwierdza dalsze zaangażowanie w F1

Lando Norris i Carlos Sainz - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Zespół McLaren jako pierwszy potwierdził zaangażowanie w Formule 1 do przynajmniej 2025 roku poprzez podpisanie porozumienia Concorde.

Bolidy brytyjskiego zespołu będą rywalizować na torach przez minimum kolejne pięć lat, a za podpisanie dokumentu przed 19 sierpnia stajnia dostanie 5 mln dolarów bonusu. Liberty Media ogłosiło, że ostatnim dniem na podpisanie porozumienia jest 31 sierpnia 2020.

"Dzięki nowej umowie Formuła 1 zrobiła kolejny ważny krok na drodze do zrównoważonej, silnej przyszłości. To właściwa oferta we właściwym czasie dla sportu, jego właścicieli, zespołów, a przede wszystkim dla kibiców" - powiedział Zak Brown, szef McLarena.

"Bardziej sprawiedliwy sport jest lepszy dla wszystkich: większa równowaga w podziale dochodów między wszystkimi zespołami i jaśniejsze, prostsze zarządzanie, które przecina indywidualne interesy i stawia sport na pierwszym miejscu. Porozumienie to tylko wzmocni konstruktorów F1 w dłuższej perspektywie."

"Nowa umowa uzupełnia i opiera się na wspaniałej pracy F1, FIA i wszystkich zespołów w ciągu ostatnich kilku miesięcy nad przyszłymi regulacjami finansowymi, technicznymi i sportowymi. Wszyscy musieli ustąpić miejsca dla większego wyniku, którym będzie bardziej konkurencyjna, ekscytująca i kwitnąca Formuła 1 dla przyszłych pokoleń, co z kolei zapewni zdrowy sport zarówno dla uczestników, jak i fanów" - dodał Brown.

Image: © McLaren F1