McLaren potwierdza start w przyszłorocznym Indianapolis 500 z Fernando Alonso

McLaren potwierdza start w przyszłorocznym Indianapolis 500 z Fernando Alonso

Zespół McLaren Racing ogłosił, że dołączy do rywalizacji w 103. edycji Indianapolis 500, które będzie miało miejsce 26 maja 2019 roku. Za kierownicą ich bolidu zasiądzie Fernando Alonso.

McLaren i Alonso wzięli wspólny udział w Indy 500 w 2017 roku. Hiszpan na pewnym etapie prowadził nawet w wyścigu, ale ostatecznie był zmuszony wycofać się z powodu awarii silnika.

Sam zespół McLaren ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w popularnej rundzie za oceanem; wygrywali w 1972, 1974 i 1976.

Dla Fernando Alonso będzie to kolejna okazja, aby zbliżyć się do Potrójnej Korony, czyli zwycięstw w Grand Prix Monako Formuły 1, 24-godzinnym wyścigu Le Mans oraz Indianapolis 500. Do tej pory dokonał tego tylko Graham Hill, wygrywając Le Mans w 1972r.

Jasno dawałem do zrozumienia w swoim czasie, że chcę wywalczyć Potrójną Koronę - powiedział Fernando Alonso. Zdobyłem niesamowite doświadczenie podczas Indianapolis 2017 i wiedziałem w głębi mego serca, że wrócę tam, jeśli nadarzy się okazja. Szczególnie cieszę się, że wracam z McLarenem. To zawsze miał być mój pierwszy wybór, gdyby zespół zdecydował się to zrobić, więc jestem zachwycony, że zdecydowali się. To trudny wyścig i będziemy walczyć z najlepszymi, dlatego to duże wyzwanie. Jednak jesteśmy ludźmi kochającymi ściganie i dlatego chcemy się ścigać. Jedną z rzeczy, której nie mogę się doczekać, jest ponowne ujrzenie kibiców, którzy są absolutnie fantastyczni.

Jak dodał Zak Brown, szef McLaren Racing: Cieszymy się z powrotu na Brickyard i na ten wspaniały wyścig. McLaren ma długie i miłe relacje z Indianapolis 500, ale jest to także niedokończona sprawa z Fernando. Indy 500 nigdy nie było dziecinnie proste, to ogromne wyzwanie. Wyścig oraz tamtejszych rywali darzymy ogromnym szacunkiem, dlatego nie mamy złudzeń. Jednak McLaren to przede wszystkim ludzie kochający wyścigi, tak jak Fernando.Idziemy po to.