McLaren pozyskuje nowego kierowcę rezerwowego na najbliższy sezon

Oscar Piastri / © Alpine F1

Alpine oraz McLaren oficjalnie doszły do porozumienia w sprawie Oscara Piastriego, dzięki czemu Australijczyk zasili szeregi brytyjskiego zespołu w roli kierowcy rezerwowego.

Piastri w zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo Formuły 2, jednak nie zdołał zapewnić sobie pozycji etatowego kierowcy w F1. Australijczyk w nadchodzącej kampanii będzie pełnić rolę rezerwowego kierowcy Alpine, czyli zespołu, z którym od wielu lat współpracuje jako członek akademii juniorów.

Przed zwycięstwem serii F2 Australijczyk zdobył także mistrzostwo Formuły 3 i obecnie jest wymieniany jako przyszły pełnoprawny zawodnik królowej sportów motorowych.

W przeciwieństwie do francuskiego zespołu, McLaren nie ma oficjalnego rezerwowego kierowcy, ale przez ostatnie dwa sezony ekipa mogła wykorzystywać dwóch zawodników Mercedesa – Stoffela Vandoorne'a i Nycka de Vriesa.

Oprócz wyżej wymienionych zawodników, szef brytyjskiego zespołu potwierdził, że do dyspozycji ekipy z Woking jest również były kierowca F1, Paul di Resta.

Jednak McLaren w najbliższym sezonie będzie miał dodatkową opcję w postaci Piastriego w wypadku potrzeby zastąpienia Daniela Ricciardo lub Lando Norrisa.

„W duchu oferowania maksymalnych możliwości ścigania się naszym młodym talentom, uzgodniliśmy, że McLaren może wezwać rezerwowego kierowcę Alpine F1 Team Oscara Piastriego w przypadku, gdy jeden z zawodników nie będzie mógł się ścigać” – czytamy w oświadczeniu Alpine.

„Oscar pozostanie w pełni zakontraktowany z Alpine, a my zachowamy pierwszeństwo na jego usługi.”

Na ten moment Daniel Ricciardo przebywa w izolacji po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu obecność COVID-19, jednak wiele wskazuje na to, że zostanie dopuszczony do wyścigu w nadchodzący weekend.

Image: © Alpine F1