McLaren Racing i LEGO prezentują bolid Formuły 1 w formie LEGO Technic

McLaren Racing LEGO Technic / © McLaren F1

Zespół McLaren, przy współpracy z LEGO Group, ujawnił wyjątkowy model bolidu Formuły 1 wykonany z klocków LEGO Technic, dostępny dla fanów od 1 marca 2022 roku.

Model został zaprojektowany zarówno przez zespół, jak i firmę LEGO, wykorzystując malowanie bolidu McLarena MCL35M z poprzedniego sezonu, ale także uwzględniając nowy wygląd samochodów Formuły 1 od tegorocznej kampanii wyścigowej.

Bolid LEGO Technic zawiera modelowany silnik V6 z ruchomymi tłokami, układ sterowniczy uruchamiany z kokpitu, działające zawieszenie oraz blokadę mechanizmu różnicowego. Na model składa się 1432 części, które po złożeniu mają 13 centymetrów wysokości, 65 centymetrów długości i 27 centymetrów szerokości.

W trakcie prezentacji modelu James Key, dyrektor techniczny zespołu McLaren, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaprezentować wyjątkowy model LEGO Technic naszego bolidu McLaren F1. Jest to zabawny i wciągający produkt, który wykorzystuje nasze malowanie z sezonu 2021, jednocześnie pokazując fanom praktyczną interpretację projektu bolidu F1 z 2022 roku.”

„Stworzenie modelu stało się możliwe dzięki współpracy z zespołem grupy LEGO, który naprawdę zrozumiał nasze odważne i śmiałe podejście do projektowania. Ostateczny produkt wygląda fantastycznie i nie możemy się doczekać, aby udostępnić go naszym fanom.”

Neils Henrik Horsted, szef działu produktów LEGO Technic, dodał: „Partnerstwo między grupą LEGO oraz McLarenem rozwija się za każdym razem, gdy spotykamy się przy kolejnej współpracy. Sposób, w jaki możemy zainspirować naszych fanów poprzez technologię oraz projekty, które produkujemy, przesuwa granice możliwości zarówno na torze wyścigowym, jak i podczas budowania modeli z klocków LEGO.”

„Ten wyjątkowy produkt jest prawdziwym dowodem na to, jak ważne są doświadczenia z zabawy naszymi produktami dla naszych fanów.”

Image: © McLaren F1