McLaren: Raczej nie będziemy w stanie walczyć o pole position

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Pomimo zajęcia drugiego i piątego miejsca w drugim treningu na torze Hungaroring, obaj kierowcy McLarena uważają, że ich szanse na walkę o pole position są bardzo małe.

Lando Norris zaliczył świetną sesję, ponieważ tylko Charles Leclerc był w stanie pokonać go pod względem czasu, a Daniel Ricciardo ukończył trening na piątej lokacie, jedno miejsce za Maxem Verstappenem.

Pomimo tempa prezentowanego przez MCL36 na Hungaroringu, zarówno Norris, jak i Ricciardo, pesymistycznie oceniali swoje szanse na włączenie się do walki o pole position podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej.

„Czuję się naprawdę dobrze” – powiedział Norris. „Samochód jest bardzo szybki, wydaje mi się, że jest świetnie dopasowany do charakterystyki toru.”

„Zawsze jesteśmy trochę szybsi w drugiej sesji, ponieważ staramy się odwzorować nasze tempo kwalifikacyjne i wiemy, że wszyscy inni, zwłaszcza Ferrari, Red Bull oraz Mercedes, zwykle w sobotę podkręcają swoje tempo.”

„Naprawdę jestem zadowolony z tej sesji, ale wątpię, że będę w stanie walczyć o pole position.”

Daniel Ricciardo zgodził się ze słowami swojego zespołowego partnera i przeprosił swoich fanów, za to, że prawdopodobnie znowu nie będą wystarczająco konkurencyjni, aby walczyć o pierwsze miejsce na starcie.

„Mam nadzieję, że nasza dobra dyspozycja, oznacza, iż faktycznie jesteśmy konkurencyjni, ale powtórzę, nie wydaje mi się, że będziemy walczyć o pole position” – podkreślił Australijczyk.

„Przepraszam kibiców. Nie jestem pesymistą, ale po prostu myślę realistycznie.”

„Oczywiście nie mam też powodu, by mówić, że nie możemy jutro walczyć o czołówkę, ale minął dopiero tydzień od wyścigu we Francji i raczej zbyt dużo się nie zmieniło. Może tor rzeczywiście pasuje nam nieco bardziej.”

Warunki pogodowe mogą okazać się zdradliwe dla zespołów w ten weekend. Po suchym piątku prawdopodobnie nastąpi sobota z mokrą nawierzchnią. Norris zapytany, czy ma nadzieję, że będzie padać, przyznał, iż nie jest to w tej chwili na jego liście życzeń.

„Raczej nie chciałbym deszczu. Jesteśmy w dobrej pozycji i wydaje mi się, że możemy mieć dobry weekend, a deszcz może sporo namieszać” – zakończył Lando Norris.

Image: © McLaren F1