McLaren rozważa współpracę z Red Bullem

Fabryka Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

McLaren rozważa wejście we współpracę z Red Bullem, aby od sezonu 2026 korzystać z ich jednostek napędowych.

Jak informował portal RacingNews365 oraz The Independent, prezes McLarena, Zak Brown, odwiedził w lutym zakłady Red Bull Powertrains w Milton Keynes, gdzie prowadzone były wstępne rozmowy na temat kooperacji.

Jednostki napędowe Red Bulla są obecnie dostarczane przez Hondę, ale po tym, jak japoński producent postanowił się wycofać, Red Bull zdecydował się na utworzenie RBPT z oddziałem wspieranym przez Forda, który ogłosił swój powrót do F1 jako partner techniczny projektu.

Honda obecnie nie ma potwierdzonej żadnej współpracy na rok 2026, chociaż mówi się, że Brown prowadził rozmowy o ponownym połączeniu się z japońskim producentem.

Obecna silnikowa współpraca McLarena z Mercedesem będzie trwała do końca sezonu 2025, ostatniego, w którym obowiązywała będzie obecna generacja jednostek napędowych.

Zak Brown podczas uruchomienia MCL60 został zapytany o plany na przyszłość i czy chciałby, aby McLaren zachował status klienta jednostek napędowych, czy też ponownie stał się zespołem operacyjnym.

„Jesteśmy zadowoleni z silnika Mercedesa, ale jeżeli chodzi o podejmowanie jakichkolwiek decyzji dotyczących sezonu 2026, to mamy jeszcze trochę czasu” – wyjaśnił.

„Aktualnie ja i Andrea jesteśmy w trakcie powolnej analizy. Nie spieszymy się zbytnio, więc zobaczymy, jak sprawy potoczą się w ciągu najbliższego roku i wtedy będzie czas na podejmowanie pierwszych kroków” – zakończył Amerykanin.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool