McLaren ujawnia specjalne malowanie przygotowane na Grand Prix Abu Zabi

McLaren F1 Team MCL36 / © McLaren F1

Podczas prywatnej imprezy medialnej ekipa z Woking, razem z marką Vuse, zaprezentowała jednorazowe oblicze konstrukcji MCL36, przygotowane z myślą o finale sezonu 2022 w ramach akcji Driven by Change.

Po nieudanym weekendzie w Brazylii, w którym zarówno Daniel Ricciardo, jak i Lando Norris nie zdołali ukończyć wyścigu, McLaren zmierza na ostatnią rundę tegorocznych mistrzostw świata w swoim stylu. Ekipa z Woking postanowiła przedstawić światu swoje malowanie przygotowane na rywalizację w Abu Zabi.

To nie pierwszy tego typu zabieg stajni z Woking, warto w tym miejscu wspomnieć o specjalnej odsłonie MCL35M, wykonaną przez artystkę Rabab Tantawy. Z kolei w tym roku samochód, obecnie piątych konstruktorów Formuły 1, nabierze nieco innego charakteru dzięki wizji Anny Tangles.

Obie prace powstały dzięki inicjatywie Driven by Change autorstwa McLarena oraz Vuse. Ma ona tworzyć przestrzeń dla niedocenianych artystów, aby poprzez motorsport mogli dać upust swojej kreatywności.

Libanka, będąc ogromną miłośniczką królowej sportów motorowych, nie kryła swojego podekscytowania i zaskoczenia, mogąc podzielić się swoją pracą szerszemu gronu odbiorców.

„Jako wieloletni fan F1 nigdy nie wierzyłam, że pewnego dnia moje prace zostaną zaprezentowane na Grand Prix, a wszystko to dzięki Driven by Change” – powiedziała Tangles.

„Poświęcam swój wolny czas na szkolenie i zachęcanie innych artystów, zwłaszcza innych kreatywnych kobiet z Bliskiego Wschodu, aby wykorzystywały swoją pasję i umiejętności, dlatego to przywilej być częścią społeczności, która realizuje tę samą ambicję, jaką jest wspieranie niedostatecznie reprezentowanych twórców.”

Image: © McLaren F1