McLaren z retro malowaniem Gulf Oil podczas Grand Prix Monako

McLaren MCL35M / © McLaren F1

Zespół McLaren F1 i sponsor Gulf Oil zaprezentowali w niedzielę specjalne malowanie w kolorze pudrowego błękitu oraz papai, które zostanie wykorzystane podczas Grand Prix Monako.

Brytyjska stajnia i firma Gulf Oil rozpoczęli współpracę pod koniec lat sześćdziesiątych i kontynuowali ją do lat siedemdziesiątych, kiedy odnosili wspólne sukcesy w Formule 1, Can-Am i IndyCar. Synergia obu stron została odnowiona podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans w latach dziewięćdziesiątych.

Podczas piątej rundy tegorocznej kampanii wyścigowej, która odbędzie się na torze ulicznym w Monte Carlo, oba bolidy McLarena pojawią się na pętli w klasycznych barwach firmy Gulf, a Lando Norris i Daniel Ricciardo będą nosić kultowe kombinezony, a także przeprojektowane kaski.

„McLaren ma głęboko zakorzenioną i odnoszącą sukces historię wyścigów z Gulf, a obie marki ożywiły swoje relacje w lipcu 2020 roku, kiedy zespół ogłosił powrót firmy jako oficjalnego partnera strategicznego” - czytamy w oświadczeniu ekipy z Woking.

„Barwy retro będą wyrazem hołdu McLarena dla ponadczasowego projektu Gulf, jednocześnie odzwierciedlając wyścigowe połączenie, które rozpoczęło się w czasach założyciela zespołu, Bruce'a McLarena.”

Daniel Ricciardo i Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Jak powiedział Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing: "Będzie to hołd złożony firmie Gulf poprzez specjalny wygląd samochodu wyścigowego. Jesteśmy ogromnymi fanami odważnego i śmiałego projektu, a uderzający błękit firmy Gulf jest jednym z najbardziej lubianych malowań w wyścigach. Jest słynną częścią kultury, wykraczającą poza świat sportów motorowych."

"Wygląd bolidu był zawsze ważny dla McLarena - widać to we wszystkim, co robimy, od powrotu do papai po naszą oszałamiającą siedzibę McLaren Technology Center. Cieszymy się, że możemy to zaprezentować jako zespół i świętować nasze dumne partnerstwo z Gulf w Monako."

Mike Jones, dyrektor generalny Gulf Oil dodał: "Współpraca między Gulf a McLarenem sięga 1968 roku i jest jednym z najbardziej udanych partnerstw w sportach motorowych. Cieszymy się ogromnie, że możemy oddać hołd temu dziedzictwu poprzez nasz klasyczny projekt malowania podczas Grand Prix Monako, które jest najbardziej spektakularnym i stylowym wydarzeniem w kalendarzu Formuły 1."

McLaren MCL35M / © McLaren F1
Image: © McLaren F1