McLaren zadowolony z osiągów z niskim, jak i wysokim poziomem paliwa

Carlos Sainz - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Weekend na torze Spa-Francorchamps rozpoczął się pozytywnie dla ekipy McLaren. Obaj kierowcy byli zadowoleni z zachowania samochodu z różnymi ustawieniami i przy obciążeniu różnym poziomem paliwa, choć w niedzielnym wyścigu brytyjska ekipa będzie musiała się sporo natrudzić, aby pokonać swojego głównego rywala, jakim jest zespół Renault.

"Wykorzystaliśmy obie sesje, aby wypróbować alternatywne ustawienia i pomysły z ostatniego wyścigu, które były interesujące" - powiedział Carlos Sainz.

"Byliśmy konkurencyjni pod względem tempa i wydaje się, że będziemy walczyć w pierwszej dziesiątce, ale to tylko piątek. Renault wygląda tutaj na wyjątkowo szybkie, więc jeśli chcemy z nimi walczyć w ten weekend, musimy jutro nabrać tempa."

Jak dodał Lando Norris: "To był przyzwoity dzień, a samochód sprawował się całkiem dobrze. Jest kilka rzeczy, które sprawiają mi pewien problem, ale ogólnie mam duże zaufanie do samochodu i prawdopodobnie jest to lepszy początek weekendu niż w Barcelonie."

"Zrealizowaliśmy w pełni założony program. Balans samochodu jest całkiem niezły, ale musimy poczekać do jutra na pogodę i poczekać aż wszyscy odpalą silniki na maksa."

Podczas piątkowych treningów zespół poświęcił dużo uwagi nowym elementom wprowadzonym specjalnie na wyścig na Spa. Oprócz aerodynamiki istotnym czynnikiem podczas tej rundy będą opony, choć McLaren szykuje się na każdą ewentualność podczas tego weekendu, w tym na zmianę pogody.

"Mieliśmy produktywny piątek. Deszcz, którego oczekiwano na pewnym etapie, nie pojawił się, więc mogliśmy kontynuować prace z naszymi samochodami i zrealizować program" - tłumaczył Andrea Stella, dyrektor wyścigowy zespołu McLaren.

"Dzisiaj musieliśmy dokonać oceny niektórych elementów aerodynamicznych i mechanicznych wprowadzonych na ten wyścig oraz, oczywiście, zrozumieć opony - na wypadek, gdyby był to suchy wyścig."

"Myślę, że mamy dobrą podstawę zarówno w przypadku niskiego, jak i wysokiego poziomu paliwa, ale jednocześnie wiemy, że pogoda może wpłynąć na kwalifikacje, niedzielny wyścig lub oba. Musimy być przygotowani na każdą ewentualność i dać z siebie wszystko bez względu na pogodę" - dodał.

Image: © McLaren F1