McLaren zaprezentował barwy na Indy 500

McLaren zaprezentował barwy na Indy 500

McLaren zaprezentował dziś oficjalne barwy samochodu numer 66, który wystartuje w 103. wyścigu Indianapolis 500. Poprowadzi go Fernando Alonso, który celuje w zwycięstwo oraz zdobycie Potrójnej Korony.

Samochód został pokryty barwą pomarańczową w odcieniu papai. Kolor ten został wybrany przez Bruce'a McLarena, kiedy zespół po raz pierwszy wziął udział w Grand Prix Formuły 1 w 1966 roku.

Zmiana numeru na #66 ma także nawiązanie historyczne: Mark Donohue wygrał wyścig w 1972 roku w McLarenie M16B wraz z Team Penske.

McLaren na to wydarzenie będzie zasilany przez Chevroleta, z kolei Carlin wspomoże technicznie ekipę.

Samochód numer #66 jest już w drodze na otwarte testy na Indianapolis Motor Speedway, które odbędą się 24 kwietnia. Siostrzany samochód wyjedzie z kolei na tor na Texas Motor Speedway 9 kwietnia, a poprowadzi go Fernando Alonso.

"Bardzo cieszę się, że wreszcie możemy ujawnić samochód numer 66, którym będę ścigał się podczas Indy 500 w maju" - powiedział Fernando Alonso.

"Zespół pracował bardzo ciężko w fabryce, aby zbudować ten samochód. Myślę, że wygląda fantastycznie w kolorach McLaren Racing 2019. Moje nadzieje na wyścig pozostają takie same: chcę wygrać i sięgnąć po Potrójną Koronę. Nie mogę się doczekać spotkania z fantastycznymi amerykańskimi fanami, którzy sprawili, że czułem się fantastycznie."