McLaren zaprezentował zaktualizowane malowanie konstrukcji MCL35

McLaren MCL35 / © McLaren F1

McLaren F1 Team wyraził swoje poparcie dla inicjatywy „WeRaceAsOne”, prezentując zmodyfikowane malowanie bolidu MCL35 na sezon 2020.

Formuła 1 ogłosiła w ubiegłym tygodniu akcję „WeRaceAsOne”, sprzeciwiając się tym samym wszelkim przejawom dyskryminacji oraz nienawiści na tle rasowym i seksualnym. Inicjatywa ma także na celu promowanie różnorodności w sporcie.

Jej motywem jest tęcza złożona z barw wszystkich ekip obecnych w stawce, jako „symbol nadziei, jedności i solidarności”. Będzie on obecny na kombinezonach zawodników, bolidach, a także na wszystkich torach.

Kampania ta będzie koncentrować się także na zbiórce pieniędzy na organizacje charytatywne walczące ze skutkami globalnej pandemii COVID-19.

Zespół McLaren ogłosił dziś swoje pełne wsparcie dla tej akcji, prezentując nowe malowanie samochodu. Symbol tęczy umieszczony jest na systemie halo oraz pokrywie silnika.

„W pełni wpieramy Formułę 1 w kampanii #WeRaceAsOne” – powiedział Zak Brown, dyrektor generalny McLarena.

„Formuła 1 i McLaren mają prawdziwie ogólnoświatową publiczność i zdajemy sobie sprawę, że nasz powrót na tor jest ogromną szansą dla naszego sportu na wywarcie wpływu na poziomie globalnym, pomagając najbardziej dotkniętym kryzysem związanym z COVID-19 i przeciwstawić się pladze rasizmu, ponieważ stale pracujemy nad budowaniem jeszcze silniejszej kultury różnorodności i równości w naszym zespole oraz sporcie.”

McLaren uruchomi również sprzedaż szeregu artykułów promocyjnych, z której zyski zostaną przeznaczone na kampanię „WeRaceAsOne oraz wsparcie organizacji charytatywnych.

Swój sprzeciw wobec rasizmu wyraził również zespół Mercedes, który w poniedziałek zaprezentował nowe, czarne malowanie bolidów o numerach 44 i 77, w którym będą ścigać się przez cały sezon 2020.

Image: © McLaren F1