McNish: Zmiany w przepisach zapewniają Audi dobry start

Audi F1 / © Audi AG

Były kierowca Formuły 1 Allan McNish twierdzi, że nowe przepisy dotyczące silników na rok 2026, ułatwiają marce Audi wejście do mistrzostw.

McNish jest obecnie dyrektorem ds. koordynacji sportów motorowych w Audi Group i z radością wypowiada się o zmianach, jakie wprowadzono w F1, aby uczynić ją bardziej atrakcyjną serią dla nowych producentów.

Audi potwierdziło już, że w 2026 roku pojawi się na torze we współpracy z firmą Sauber, która obecnie prowadzi zespół Alfa Romeo.

Oprócz dostarczania silników Audi obejmie również większościowy pakiet udziałów w szwajcarskiej firmie.

„Zmiany w przepisach pozwalają nam na dobry start” – powiedział McNish o nowych zasadach na sezon 2026.

„Jednak oczywiście nie zmienia to faktu, że mamy wiele pracy do zrobienia.”

Chociaż oficjalne wejście Audi do F1 odbędzie się za trzy sezony, to firma już jest zajęta rozbudową swoich obiektów w Neuburgu w Niemczech.

W zeszłym miesiącu Audi położyło kamień węgielny pod nowy budynek o powierzchni 3000 metrów kwadratowych, w którym będą przeprowadzane testy nowych jednostek napędowych.

„Ludzie mówią, że mamy duży rozmach i ja jestem z tego dumny. Jest to nowy projekt, coś, co jest budowane od początku, więc musimy mieć odpowiednią infrastrukturę” - dodał.

Nie wiadomo, czy McNish będzie odgrywał jakąkolwiek rolę w zespole Audi, ale jego doświadczenie jako kierowcy wyścigowego byłoby niezaprzeczalnym atutem.

53-letni Szkot w 2002 roku jeździł dla zespołu Toyoty, a następnie przeniósł się do zupełnie innych serii wyścigowych i między innymi trzy razy zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Image: © Audi AG