Menadżer Bottasa prowadził rozmowy z przedstawicielem Renault?

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Motorsport Grand Prix

Według serwisu Motorsport-Total.com, Renault podjęło rozmowy z menadżerem Valtteriego Bottasa w sprawie przyszłorocznego kontraktu Fina z ekipą z Enstone.

Po odejściu z francuskiego zespołu Daniela Ricciardo, Renault dysponuje obecnie jednym wolnym fotelem. Za najpoważniejszego kandydata przyjmuje się Fernando Alonso, jednak ówczesna pozycja Renault w stawce oraz nieciekawa dyspozycja, mogą odstraszyć Hiszpana, który deklarował, że chce powrócić do F1 z konkurencyjnym zespołem. W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że zespół nie planuje jednak szybkiego zapełnienia luki po Ricciardo i na ostateczną decyzję w sprawie nazwiska przyszłorocznego partnera Estebana Ocona, będziemy musieli trochę poczekać.

Serwis Motorsport-Total.com poinformował, że Renault wyraziło zainteresowanie Valtterim Bottasem. Szef zespołu Cyril Abiteboul miał już rozmawiać w tej sprawie z menadżerem Fina, Didierem Cotone.

Obecna umowa Bottasa z Mercedesem obowiązuje do końca 2020 roku, a w jego miejsce przymierzany jest Sebastian Vettel, a także ówczesny kierowca Williamsa, George Russell. Może się więc okazać, że fiński kierowca pozostanie w przyszłym roku bez kontraktu i miejsca w zespole.

Niemieckie źródła podają, że to właśnie Bottas jest pierwszą opcją Renault jako kierowca etatowy od sezonu 2021. W kolejce do fotela w ekipie z Enstone ma być także Nico Hulkenberg, który został w tym roku zastąpiony Estebanem Oconem i nie posiada obecnie żadnego kontraktu na starty w innych seriach.

Image: © Motorsport Grand Prix