Menadżer Pereza prowadzi negocjacje z Haasem i Alfą Romeo

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Transfer Sebastiana Vettela do zespołu Lawrence’a Strolla ma zostać oficjalnie ogłoszony z początkiem sierpnia, co stawia duży znak zapytania nad dalszą przyszłością Sergio Pereza, który według wielu źródeł rozpoczął wstępne rozmowy z innymi zespołami.

Temat potencjalnego transferu Sebastiana Vettela do zespołu Racing Point (od sezonu 2021 Aston Martin) przewijał się w środowisku F1 od dłuższego czasu. Plotki na ten temat znacznie nasiliły się w ostatnich dniach, a według kilku zagranicznych źródeł rozmowy pomiędzy dwiema stronami rozpoczęły się już w czerwcu i są obecnie finalizowane.

Taki rozwój sytuacji powoduje, że na przysłowiowym "wylocie" z zespołu jest Sergio Perez, którego obecna umowa przewiduje wcześniejsze opuszczenie zespołu pod pewnymi warunkami. Jak donosi serwis ESPN, Perez jest świadomy obecnej sytuacji i już rozpoczął poszukiwania nowego zespołu.

Menadżer Meksykanina miał w ostatnim czasie odbyć wstępne rozmowy z przedstawicielami Haasa, gdzie Perez mógłby wkrótce zając miejsce słabo spisującego Grosjeana. Zagraniczne źródła informują również o wstępnych rozmowach z zespołem Alfy Romeo.

Zarówno Haas, jak i Alfa Romeo zmagają się obecnie z dużymi problemami, które przekładają się na ich dyspozycję na torze. Potencjalne podpisanie umowy z Perezem mogłoby znacząco poprawić sytuację finansową któregoś z zespołów. Niestety dla samego zawodnika taki ruch byłby dużą degradacją z dużego konkurencyjnego zespołu do ekipy, która ściga się w ogonie stawki.

Image: © BWT Racing Point F1 Team