Menedżer Petrucciego: Rozpocząłem rozmowy z Aprilią

Danilo Petrucci - Mission Winnow Ducati / © Ducati

Menedżer Danilo Petrucciego – Alberto Vergani – przyznał, że jego podopieczny nie ma na tę chwilę możliwości pozostania w fabrycznym zespole Ducati. Włoch wskazał jednak dla niego dwie inne opcje – ekipę Aprilii w MotoGP bądź przenosiny do serii World Superbike.

W środę fabryczny zespół Ducati potwierdził, że od sezonu 2021 jednym z ich kierowców będzie Jack Miller. Stało się wówczas jasne, że z ekipą pożegna się Andrea Dovizioso albo Danilo Petrucci. Wydaje się jednak, że zespół postanowi przedłużyć kontrakt ze starszym z Włochów, który w ostatnich trzech sezonach zdobywał wicemistrzostwo świata.

„Danilo obecnie jest poza projektem Ducati w MotoGP” – powiedział Alberto Vergani. „Ducati zdecydowało się skupić na takim zawodniku, jakim jest Miller. Od dawna jest on pupilem dla Dall’Igni i dla Danilo nie ma miejsca w fabrycznym zespole”.

„To bardzo dziwne, biorąc pod uwagę, że wygrał w zeszłym roku na torze Mugello, przed Dovizioso i Marquezem. Zawsze ciężko pracował, aby uzyskać określone wyniki”.

Petrucci dołączył do fabrycznego zespołu Ducati w 2019 roku i miał całkiem udany początek sezonu, czego potwierdzeniem było zwycięstwo w GP Włoch. Niestety, po przerwie wakacyjnej jego forma drastycznie spadła. I to właśnie gorsza dyspozycja w ubiegłym roku miała decydujące znaczenie w kontekście kontraktu. W tym sezonie zawodnicy – z wiadomych względów – nie mają bowiem jak na razie możliwości zaprezentowania swojej formy.

Rodzi się więc pytanie, co dalej z przyszłością Danilo Petrucciego. Jak zaznacza jego menadżer, włoski zawodnik mógłby zastąpić w Aprilii Andreę Iannone, jeśli Trybunal Arbitrażowy ds. Sportu podtrzymałby jego zawieszenie związane ze stosowaniem środków dopingowych, bądź też przenieść się do serii World Superbike, gdzie mógłby reprezentować barwy Ducati w ekipie Aruba.it.

„Ducati mogłoby zamienić pozycje i umieścić go w World Superbike w zespole Aruba.it, w związku z czym oceniamy tę możliwość. W tym samym czasie rozpocząłem również rozmowy z Aprilią, ale obecnie nie jest to nic konkretnego. Wiele będzie zależało od tego, co w 2021 roku zrobi Iannone i jak rozwinie się sytuacja związana z jego dyskwalifikacją” – stwierdził menedżer Danilo Petrucciego.

Image: © Ducati