Mercedes chce ponownego rozpatrzenia incydentu Hamilton-Verstappen z GP Sao Paulo

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Pirelli Motorsport

Zespół Mercedes zażądał prawa do przeglądu powtórek oraz onboardów z bolidu Lewisa Hamiltona oraz Maxa Verstappena, które potwierdziłyby winę kierowcy Red Bulla za zepchnięcie Brytyjczyka z toru w trakcie manewru wyprzedzania w GP Sao Paulo.

Moment walki o odebranie Verstappenowi prowadzenia w wyścigu na Interlagos był jednym z najciekawszych i najważniejszych momentów tej rundy. Na 48. okrążeniu jadący na drugiej pozycji Hamilton znacząco zbliżył się do Holendra i próbował przeprowadzić atak, jednak obrona zawodnika RBR spowodowała wyjazd obu kierowców poza tor. Sędziowie odnotowali ten incydent, jednak zadecydowali o zaniechaniu dalszych poczynań.

Zdaniem Mercedesa, Verstappen powinien ponieść konsekwencje za blokowanie Hamiltona, w związku z tym we wtorek, 16 listopada, ekipa z Brackley złożyła oficjalne zawiadomienie o posiadaniu nowych dowodów, mogących zmienić dotychczasową decyzję sędziów i żąda ponownego przeglądu tego zdarzenia.

„Zespół Mercedes AMG-Petronas F1 potwierdza, że złożyliśmy dzisiaj wniosek o prawo do rozpatrzenia sprawy zgodnie z art. 14.1.1 Międzynarodowego Kodeksu Sportowego w związku z incydentem na zakręcie numer cztery pomiędzy samochodem 44 a samochodem 33 na 48. okrążeniu Grand Sao Paulo 2021, na podstawie nowych dowodów niedostępnych zespołowi sędziowskiemu w momencie ich decyzji.”

Jeśli FIA pozytywnie rozpatrzy tę kwestię i uzna winę Verstappena, otrzyma on karę doliczenia pięciu sekund do wyniku z ostatniego wyścigu – przypomnijmy, że kierowca Red Bull Racing ukończył GP Sao Paulo na drugim miejscu, trzy sekundy przed Valtterim Bottasem.

Image: © Pirelli Motorsport