Mercedes i Williams jedynymi opcjami dla Russella na sezon 2021

George Russell - Williams Racing / © Williams F1

George Russell przyznał, że mało prawdopodobnym jest to, by znalazł na przyszły rok angaż w innym zespole niż Williams, jeśli nie otrzyma propozycji od Mercedesa.

Jest to drugi sezon dla Brytyjczyka w Formule 1. Jego występy w zupełnie niekonkurencyjnym bolidzie Williamsa udowadniają, że nieprzypadkowo został objęty programem młodych kierowców Mercedesa. Niemniej jednak na chwilę obecną wiele wskazuje na to, iż czeka go kolejny rok zmagań na końcu stawki Formuły 1. Obowiązuje go bowiem wieloletnia umowa z ekipą z Grove.

_"Mam kontrakt z Williamsem na przyszły sezon. Jestem młodym kierowcą Mercedesa, więc nie sądzę, aby Claire pozwoliła mi pójść gdziekolwiek indziej niż do Mercedesa. Nawet wtedy, kto wie? Lubię mówić, że nie jest to w moich rękach, lecz w jej. Siły, które są nade mną muszą się z tym zmierzyć i zobaczymy, co się wtedy stanie. Ja jestem skoncentrowany na swojej pracy i to jest wszystko, co mogę zrobić” – powiedział George Russell cytowany przez portal racefans.net.

22-latek odniósł się również do najważniejszej wiadomości ostatnich dni, a więc powrotu Fernando Alonso do Formuły 1 od sezonu 2021. Warto dodać, że Hiszpan będzie w Renault partnerem z ekipy Estebana Ocona, byłego młodego kierowcy Mercedesa.

_"Byłem zadowolony z tego, ponieważ Formułę 1 powinni tworzyć najlepsi z najlepszych kierowców. Fernando bez wątpliwości do nich należy. Powstają kłótnie, że w ten sposób młodzi kierowcy tracą swoją okazję. W obecnej sytuacji myślę, że to wszystko po prostu ma sens dla Renault i Fernando. Uważam, że wróci i wykona kawał świetnej roboty” – skomentował Brytyjczyk.

George Russell nie ukończył wyścigu o GP Austrii, aczkolwiek należy zwrócić uwagę na obiecujący siedemnasty rezultat przed oboma kierowcami Alfy Romeo oraz zaledwie 0.073 sekundy za Romainem Grosjeanem, który jako ostatni zakwalifikował się do Q2.

Image: © Williams F1