Mercedes o nowych poprawkach dla W13: To nasz ostatni krok w rozwoju tego bolidu

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Mercedes na Grand Prix Stanów Zjednoczonych zamierza przywieźć ostatnie tegoroczne poprawki do swojego W13.

Aerodynamiczne problemy samochodu Mercedesa, sprawiły, że inżynierowie z Brackley spędzili masę czasu, próbując zrozumieć i rozwiązać problematyczne oraz często mylące zachowanie ich konstrukcji.

Wiele wprowadzanych zmian nie przyniosło oczekiwanych efektów, niemniej jednak, każdy mijający wyścig dostarczał danych, z której większość była szczegółowo analizowana.

„To nasz ostatni krok w rozwoju tego bolidu i mam nadzieję, że da nam trochę wydajności, ale co ważne, z każdym krokiem uczymy się coraz więcej i ta nauka może być przeniesiona na następny rok” – powiedział Andrew Shovlin, dyrektor ds. inżynierii torowej Mercedesa.

„Bardzo trudno jest nam przewidzieć, gdzie będziemy. W Singapurze Lewis był strasznie blisko pole position, a jednak na Suzuce, oba samochody miały pewne problemy.”

„Głęboko wierzę, że te poprawki umożliwią nam włączenie się do walki z Ferrari i Red Bullem, ale to, jaką formę będziemy prezentować w kwalifikacjach, pozostaje sporą zagadką” – stwierdził Brytyjczyk.

Shovlin przyznał, że Circuit of the Americas jest torem zdradliwym. W zeszłym roku wielu kierowców skarżyło się na liczne nierówności, co zmusiło organizatorów do wprowadzenia poprawek w nawierzchni.

„To zdradliwy tor. W zeszłym roku mieliśmy na nim trochę problemów. Było bardzo wyboiście, opony się przegrzewały, a my nie radziliśmy sobie tak dobrze, jak Red Bull” – wyjasnił brytyjski inżynier.

„Organizatorzy wprowadzili kilka poprawek, więc miejmy nadzieję, że problemy będą nieco mniejsze, ale obecnie, największą zagadką jest dla nas forma, jaką będziemy prezentować.“

„Nie będziemy robić żadnych przewidywań, co do tego, jak będziemy sobie radzić, po prostu w piątek, musimy zobaczyć, jak nam idzie, a potem dopasowywać ustawienia na dalszą część weekendu” – zakończył Shovlin.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images