Mercedes odpuszcza dochodzenie w sprawie silnika Ferrari

Mercedes odpuszcza dochodzenie w sprawie silnika Ferrari

Zespół Mercedes AMG Petronas Motorsport nie jest już członkiem grupy siedmiu ekip, które naciskały na FIA w celu uzyskania wyjaśnień na temat ugody zawartej z zespołem Scuderia Ferrari.

Mercedes odegrał kluczową rolę w zawiązaniu koalicji siedmiu zespołów sprzeciwiających się tajnej umowie pomiędzy Ferrari i FIA w sprawie badań ubiegłorocznego silnika ekipy z Maranello. Tym samym pozostałe zespoły utraciły bardzo ważnego sojusznika, a w zakulisowych wypowiedziach słychać wyraźne rozgoryczenie taką sytuacją.

Coraz głośniej mówi się także, że cała akcja protestacyjna zainicjowana została przez zarząd koncernu Daimler. Głównym pomysłodawcą miał być Ola Kallenius, prezes Daimlera, który miał początkowo interweniować u Johna Elkanna, prezesa Ferrari, a następnie przekonać Toto Wolffa do zebrania grupy siedmiu zespołów i zgłoszenia protestu.

Jednakże, jak ujawnił portal racefans.net, powołując się na włoskie źródła, później Kallenius oraz dyrektor generalny Ferrari, Louis Camilleri mieli zawrzeć porozumienie ze względu na jak to ujęto “szerszy obraz sytuacji”. Tą szczególną okolicznością może być podejrzenie, że Mercedes wraz z BMW i Fiatem wspólnie pracują obecnie nad technologią samochodów autonomicznych.

Odejście Mercedesa z tej grupy nie oznacza jednak przerwania protestu pozostałych ekip, które nadal rozważają podjęcie środków prawnych mających na celu zmuszenie FIA do ujawnienia szczegółów ugody z włoskim zespołem.