Mercedes planuje przywieźć do Austrii kilka poprawek bolidu W11

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Motorsport Grand Prix

Mercedes zapowiedział wprowadzenie kilku poprawek do tegorocznej konstrukcji W11, które mają pojawić się już podczas pierwszego weekendu w Austrii.

70-ty sezon mistrzostw świata F1 rozpocznie się za niecałe dwa tygodnie. Zespoły czynią obecnie ostatnie przygotowania do startu kampanii, którą zainauguruje podwójna runda na austriackim Red Bull Ring.

Mercedes jest kolejnym z zespołów, który zamierza wprowadzić poprawki do swoich samochodów jeszcze przed rozpoczęciem zmagań. Dyrektor techniczny zespołu, James Allison przyznał, że wznowili prace nad projektami wszystkich ulepszeń i ma nadzieję, że część z nich będzie gotowa na GP Austrii.

„Mieliśmy wiele pomysłów, aby poprawić szybkość bolidu z Australii i pracowaliśmy już w biurze projektowym, jednak fabryki musiały zostać zamknięte. Naszym wyzwaniem jest przeniesienie teraz jednej czwartej pracy z desek kreślarskich na samochód tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Allison.

„Mamy nadzieję, że będzie to miało miejsce podczas pierwszego wyścigu w Austrii. W przyszłości postaramy się przenieść dalszy rozwój możliwie jak najszybciej.”

„Pracujemy od czterech dni po dziewięciu tygodniach zamknięcia fabryki. Fantastycznie jest wrócić do pracy z moimi przyjaciółmi i kolegami, aby ponownie przygotować się do sezonu.”

Allison przyznał również, że prace te są bardzo gorączkowe i odczuwają już presję czasu, którą wywiera na nich zbliżająca się data pierwszego wyścigu w Austrii.

„Chociaż może się to wydawać odległe dla wszystkich spragnionych akcji fanów, pierwszy wyścig w Austrii jest rozpaczliwie blisko nas.”

„Pracujemy więc niemal paranoicznie, aby wykorzystać te kilka tygodni, które jeszcze mamy, aby upewnić się, że ta przerwa nie odwiodła nas od naszej normalnej równowagi i spokoju.”

„Wszystkie nasze wysiłki polegają na zwiększeniu zapasów, ponownym włączeniu wszystkich systemów i upewnieniu się, że zmietliśmy wszystkie pajęczyny i że jesteśmy w dobrej formie, zanim wyruszymy do Austrii.”

Image: © Motorsport Grand Prix