Mercedes pod presją: W 2022 roku czeka nas trzęsienie ziemi

Toto Wolff - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Toto Wolff przyznał, że za sprawą nowego regulaminu technicznego, który wejdzie w życie w 2022 roku, Formułę 1 czeka prawdziwe trzęsienie ziemi.

Stajnia z Brackley całkowicie zdominowała rywalizację w królowej sportów motorowych w erze hybrydowej, zgarniając przez ostatnie siedem lat wszystkie możliwe tytuły. O ile w sezonie 2021 Mercedes jest murowanym kandydatem do zdobycia kolejnych mistrzostw, tak w 2022 roku sytuacja może się diametralnie zmienić za sprawą całkowicie odświeżonej filozofii bolidów nowej generacji.

Szef Mercedesa, opowiadając o nadchodzącej rewolucji, stwierdził, że wszystkie czynniki działające przeciwko jego ekipie jeszcze bardziej motywują cały zespół do cięższej pracy.

„Rok 2021 będzie dla nas bardzo ciekawy, ponieważ musimy zorganizować się zupełnie inaczej niż robiliśmy to przed narzuceniem limitów budżetowych” – powiedział Wolff.

„Stajemy w obliczu ogromnego wyzwania, jakim są tegoroczne zmiany przepisów. Jednakże prawdziwe trzęsienie ziemi nadejdzie w przyszłym roku wraz z wprowadzeniem nowych regulacji technicznych.”

„Są pewne czynniki, które działają przeciwko nam, ale jednocześnie bardzo nas motywują. Inne natomiast są dla nas korzystne, ponieważ wierzymy, że jesteśmy dobrze zorganizowani.”

„Ale ogólnie rzecz biorąc akceptujemy te zmiany, tak jak robiliśmy to w przeszłości i dlatego nie możemy już doczekać się sezonu 2022” – zakończył.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images