Mercedes potwierdza długoterminowe zaangażowanie w F1

Valtteri Bottas i Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas Motorsport

Mercedes zaprzeczył ostatnim doniesieniom o chęci sprzedaży zespołu oraz rezygnacji Toto Wolffa ze stanowiska szefa ekipy i potwierdził dalsze zaangażowanie w F1.

Plotki o odejściu ekipy z Brackley z Formuły 1 rozgorzały na nowo po czwartkowych doniesieniach niemieckich portali, mówiących o możliwej sprzedaży większości udziałów zespołu, a także o ustąpieniu Toto Wolffa ze stanowiska szefa Mercedesa (więcej o tym przeczytacie TUTAJ).

Zespół odniósł się do tych informacji w swoim oficjalnym oświadczeniu:

„Spekulacje na temat potencjalnego wycofania się z Formuły 1 [naszego zespołu] są nadal nieuzasadnione i nieodpowiedzialne.”

„Nasz sport podjął właściwe kroki, aby poradzić sobie z konsekwencjami pandemii COVID-19, gwarantując stabilność finansową w przyszłości, co przyjęliśmy z zadowoleniem.”

„Naszym wyraźnym zamiarem jest kontynuowanie rywalizacji w Formule 1 jako zespół Mercedes-Benz przez wiele lat wraz z naszym partnerem zarządzającym, Toto Wolffem.”

Dużo mówiło się ostatnio na temat rzekomego konfliktu na linii Daimler-Wolff, a nawet rozłamu pomiędzy Austriakiem a dyrektorem koncertu, Olą Kalleniusem. Według niektórych informacji, obaj panowie mają inne wizje na temat składu kierowców Mercedesa na sezon 2021. Wolff miał obstawać za przedłużeniem kontraktu z Valtterim Bottasem lub, w razie jego odejścia, zastąpić go George’em Russellem. Z kolei Daimler chciał zatrudnić w miejsce Fina odchodzącego z Ferrari, Sebastiana Vettela.

Prawdopodobnie, to właśnie brak porozumienia w tej sprawie miał przypieczętować ostateczną decyzję Wolffa o odejściu ze stanowiska szefa ekipy.

Informacje te nie zostały potwierdzone przez żadną ze stron.

Co prawda, nie ma jeszcze oficjalnej wiadomości o przedłużeniu kontraktu z Austriakiem (którego obecna umowa wygasa wraz z końcem bieżącego roku), jednak to jasne przesłanie może rozwiać wszelkie wątpliwości co do dalszych zamiarów ekipy z Brackley.

Image: © Mercedes AMG Petronas Motorsport