Mercedes potwierdził umowę sponsorską z firmą INEOS

Mercedes potwierdził umowę sponsorską z firmą INEOS

Podczas poniedziałkowego spotkania w Royal Automobile Club w Londynie zespół Mercedesa ogłosił nowego sponsora – brytyjską firmę chemiczną INEOS. Zaprezentował również tegoroczne malowanie bolidów W11.

Mercedes i INEOS połączyli swoje siły w grudniu ubiegłego roku, współpracując w zakresie wydajności dla nowo utworzonego oddziału Mercedes-Benz Applied Science.

INEOS jest sponsorem tytularnym kolarskiej grupy Sky, która wygrała zeszłoroczny Tour the France. Firma jest obecna także w żeglarstwie za pośrednictwem ekipy Ben’s Ainslie’s America’s Club.

Nowa 5-letnia umowa sponsorska, opiewająca na kwotę 20 mln funtów rocznie, to także kolejny dowód na to, iż ekipa z Brackley nie zamierza opuścić Formuły 1 po 2020 roku – co potwierdził sam szef Mercedesa, Toto Wolff.

„Partnerstwo z INEOS jest wyznacznikiem przyszłości. Jest to złożony proces, który jest w toku i potrzebuje czasu.”

Nie chciał jednak wypowiedzieć się na temat, czy pozostanie szefem zespołu po sezonie 2020, ponieważ mogłoby to wpłynąć na nadal trwające negocjacje.

„Moja rola różni się od roli liderów w innych zespołach. Jestem udziałowcem, a także szefem. […] Planujemy naszą długoterminową strategię z Daimlerem, przygotowując się na przyszłe lata. Nie chcę teraz niczego komentować, ponieważ nadal jesteśmy w trakcie negocjacji.”

Toto Wolff potwierdził również, że sezon 2020 będzie znaczący ze względu na konieczność rozpoczęcia prac nad konstrukcją na 2021 rok, w którym wejdą w życie nowe przepisy.

Podczas wydarzenia Mercedes zaprezentował również nowe malowanie bolidów W11 na nadchodzący sezon 2020. Dominująca srebrno-zielona kolorystyka została uzupełniona przez czerwone elementy nawiązujące do współpracy z INEOS. Na pokrywie silnika, po obu stronach, widnieją również czerwone gwiazdki, upamiętniające Nikiego Laudę.

Mercedes AMG Petronas Motorsport