Mercedes prezentuje nową maszynę na sezon 2020 Formuły 1

Mercedes prezentuje nową maszynę na sezon 2020 Formuły 1

Zespół Mercedes AMG Petronas Motorsport zaprezentował nowy bolid, którym w sezonie 2020 będą rywalizowali Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas.

Ekipa z Brackley na początku tygodnia odsłoniła nowe barwy, z którymi będą się ścigać podczas tegorocznej kampanii Formuły 1, potwierdzając przy tym nowego sponsora, który finalnie urozmaicił kolorystykę Mercedesa, kontynuowaną od kilku lat.

Mercedes postanowił jednak wystartować z nowym sezonem w dwóch etapach i po czterech dniach ujawnił swój nowy bolid oznaczony symbolem W11 EQ.

Nowa maszyna Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa, podobnie jak ich rywali, otrzymała przebudowaną sekcję aerodynamiczną tuż za przednią osią, jak również węższe wloty powietrza do chłodnic, zaostrzając tym samym charakter całego auta.

"Rok 2020 będzie szczególnie trudnym wyzwaniem, ponieważ będą zespoły, które skupią się na sezonie 2020 oraz będą zespoły, które zaczną przenosić swoje zasoby na 2021. Dobra równowaga będzie bardzo ważna, ale nie jest to łatwe do zrobienia" - powiedział Toto Wolff.

"Nasze ambicje są jasne: chcemy być konkurencyjni, zarówno w 2020, jak i 2021 roku. To wielkie wyzwanie, ale im większe wyzwanie, tym bardziej nam się to podoba."

"Atmosfera w tym roku jest bardzo spokojna, skoncentrowana - wszyscy wiemy, że jest praca do wykonania i wyniki, które spełnią nasze oczekiwania, dlatego ciężko pracujemy, aby przygotować się jak najlepiej" - kontynuował Wolff.

"Nie czujemy się upewnieni do wygrywania wyścigów lub mistrzostw, wiemy, że musimy walczyć o to niezwykle ciężko, jak to robiliśmy każdego roku. Takie było nasze nastawienie od samego początku."

Piątkowy przejazd testowy na odcinku stu kilometrów, to oficjalny dzień filmowy, które zespół wykorzysta na ostateczną kontrolę systemów przed pierwszym oficjalnym testem w Barcelonie. W kolejnych godzinach Mercedes i jego kierowcy pojawią się na torze Silverstone, aby sprawdzić bolid W11 w przejeździe testowym. Jako pierwszy za sterami zasiądzie Fin, a następnie Brytyjczyk.

"Odcinek testowy zawsze był ważny, ale w tym roku jest szczególnie cenny" - przyznał James Allison, dyrektor techniczny. "To nasza ostatnia szansa, aby upewnić się, że wszystko jest sprawne przed pierwszym oficjalnym dniem przedsezonowych testów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziemy mieli dobrą pozycję, aby wyjechać o dziewiątej z garażu w Barcelonie i kręcić okrążenia."

"Dzięki krótszemu programowi testów zimowych ostatnie sprawdzenie wszystkiego na odcinku testowym jest proporcjonalnie ważniejsze, dlatego jesteśmy zdeterminowani, aby wycisnąć z niego każdą kroplę dobroci, jaką możemy."

Mercedes-AMG F1 W0111 EQ