Mercedes przeprowadzi dwudniowy test przed startem sezonu w Austrii

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Zespół Mercedes potwierdził, że już w przyszłym tygodniu powróci na tor Silverstone, aby przeprowadzić dwudniowy test przed startem tegorocznej kampanii w lipcu.

Z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 Formuła 1, podobnie jak wszystkie sporty motorowe na świcie, wstrzymała sezon mistrzostw świata, który miał wystartować w marcu w Australii, jednak na początku tego tygodnia potwierdzono rozpoczęcie sezonu 2020 z początkiem lipca na torze Red Bull Ring, gdzie odbędzie się podwójna runda.

Aby dobrze przygotować się do nowej rzeczywistości i nowych procedur, zespół Mercedes zdecydował się na zorganizowanie dwudniowych testów na torze Silverstone, gdzie zostanie wykorzystany bolid W09 z 2018 roku.

Jako pierwszy w kokpicie zasiądzie Valtteri Bottas, który pojedzie we wtorek, natomiast Lewis Hamilton zmieni swojego zespołowego kolegę w środę.

Zespół potwierdził, że będzie "ćwiczyć protokoły przed powrotem do wyścigów w Austrii w przyszłym miesiącu."

Składy startujące w Formule 1 powróciły do pracy w fabrykach, po długotrwałym ich zamknięciu, w celu obniżenia kosztów. Ekipy wprowadziły nowe procedury dla swoich pracowników, u których przeprowadzone są testy, a także mierzona jest temperatura.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images