Mercedes: Samochód pracował dziś bez zarzutu

George Russell - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Mercedes twierdzi, że pierwszy dzień testów w Bahrajnie przebiegł dość spokojnie, ale zarazem był bardzo produktywny.

Russell rozpoczął poranną sesję, przejeżdżając sześćdziesiąt dziewięć okrążeń i ustanawiając dziewiąty najszybszy czas.

„Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby powiedzieć, gdzie jest nasz poziom wydajności w stosunku do konkurencji, ale mieliśmy dobry dzień i wiele się nauczyliśmy” – powiedział Russell.

„Jest wiele pozytywów z tego pierwszego dnia. Zebraliśmy sporo cennych danych i teraz zamierzamy się skupiać się na maksymalizacji naszego potencjału.”

Hamilton przejął stery W14 w sesji popołudniowej. 7-krotny mistrz świata przejechał w sumie osiemdziesiąt trzy okrążenia, podczas których zespół skupił się na długich przejazdach oraz testowaniu tegorocznych mieszanek opon.

„Przebrnęliśmy przez nasz program i zebraliśmy mnóstwo danych” – stwierdził Hamilton.

„To zasługa niesamowitej pracy wykonanej w Brackley i Brixworth. Musimy nadal naciskać, skupiać się na sobie i zachować koncentrację.”

Od początku testów było jasne, że nowy bolid Mercedesa jest znacznie bardziej stabilną konstrukcję niż jego poprzednik z 2022 roku.

„Samochód od początku do końca pracował bez zarzutu, co pozwoliło nam zrealizować ambitny program na pierwszy dzień” – skomentował dyrektor inżynierii torowej Mercedesa Andrew Shovlin.

„Zawsze potrzeba kilku dni, aby zrozumieć nowy samochód, a my już teraz zebraliśmy wiele cennych danych, które pokazują nam, że samochód ten jest dużo bardziej spokojny i przewidywalny niż jego poprzednik.”

„Kolejne dwa dni będą tak samo pełne pracy, jak dzisiejszy, ponieważ mamy zamiar wyciągnąć z tych testów jak największą wiedzę.”

„Miejmy nadzieję, że bolid nadal będzie działał tak dobrze i pozostały czas na torze będzie dla nas bardzo produktywny” – zakończył Shovlin.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images