Mercedes: Spodziewamy się dobrych wyników w Singapurze

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Mercedes wierzy, że ich samochody będą konkurencyjne podczas weekendu w Singapurze, mimo słów niektórych kierowców, że wyboisty tor będzie wyzwaniem dla nowych bolidów.

Srebrne Strzały były jednym z zespołów, które najbardziej ucierpiały z powodu efektu porpoisingu, szczególnie na torach ulicznych, takich jak Baku, gdzie Lewis Hamilton zmagał się z ogromnym bólem pleców.

Dyrektor techniczny Mercedesa, Mike Elliott, powiedział, że spodziewają się dobrych wyników, gdyż ciasna i kręta charakterystyka nitki, może grać na ich korzyść.

„Myślę, że kiedy spojrzymy na naukę, którą zebraliśmy w ciągu sezonu, spodziewamy się, iż Singapur będzie podobny do tego, co widzieliśmy w Budapeszcie i na Zandvoort” - powiedział Elliott.

„Jak zawsze, mamy w planach wykonanie solidnej pracy w symulatorze i zamierzamy zmaksymalizować ilość zebranych danych w sesjach treningowych. Miejmy nadzieję, że przekujemy to w dobry wynik.”

Jeśli chodzi o cele Mercedesa na resztę sezonu, Elliott twierdzi, że mogą walczyć z Ferrari o drugie miejsce w mistrzostwach konstruktorów.

„Chcemy spróbować powalczyć z Ferrari o drugą pozycję, ale myślę, że żeby tego dokonać, będziemy potrzebowali bardzo dobrych występów, a może nawet zwycięstwa” – kontynuował Elliott.

„Przede wszystkim chcemy wrócić na właściwe tory, aby w przyszłym roku móc walczyć o mistrzostwo” – podsumował dyrektor techniczny ekipy z Brackley.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images