Mercedes: Wygrana George'a ma dla nas ogromne znaczenie

George Russell - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Dyrektor ds. inżynierii torowej Mercedesa, Andrew Shovlin, stwierdził, że cała ekipa jest zachwycona zwycięstwem George'a Russella w sprincie w Sao Paulo.

Zanim Brytyjczyk znalazł się na pierwszej pozycji, stoczył kilka zaciętych walk koło w koło z Maxem Verstappenem.

Shovlin stwierdził, że wygrana Russella ma dla zespołu ogromne znaczenie.

„Po dobrym tempie w kwalifikacjach, trochę liczyliśmy na solidny wynik, ale chyba nie na zwycięstwo, więc George pozytywnie nas zaskoczył.”

„Wiemy, że George wie jak się ścigać, jest bardzo inteligentnym kierownicą. Fajnie, że wreszcie dostał samochód, w którym może pokazać to, co naprawdę potrafi” – stwierdził.

„Max jest bardzo dobrym kierowcą i walka z nim jest niesamowicie trudna. George wykonał fantastyczną robotę i zasłużył na to zwycięstwo.”

Do niedzielnego wyścigu Russell wystartuje z pierwszej pozycji, obok swojego zespołowego kolegi, Lewisa Hamiltona.

Mercedesa wciąż ma szansę na drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, więc zdobycie jak największej ilości punktów, jest teraz dla nich bardzo ważne.

„Wygląda na to, że mamy trochę przewagi nad Ferrari” – kontynuował Shovlin. „W niedzielę ma być cieplej, co może nieco zmienić sytuację.”

„Początek sezonu był dla nas bardzo trudny i wykonaliśmy masę ciężkiej pracy, aby znaleźć się w miejscu, w którym jesteśmy. Mamy nadzieję, że utrzymamy wysoki poziom i zakończymy sezon na drugim miejscu w Mistrzostwach Konstruktorów” – zakończył Brytyjczyk.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images