Mercedes zadowolony z osiągniętego tempa i kroków naprzód w rozwoju auta

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Dyrektor ds. inżynierii torowej stajni Mercedesa, Andrew Shovlin, podzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi efektów nowego pakietu ulepszeń przywiezionego na domowy wyścig przez ekipę z Brackley.

Shovlin jest pod wrażeniem wyników Lewisa Hamiltona w piątkowych sesjach treningowych. W obu Brytyjczyk zajął drugą pozycję, zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach.

„Wygląda na to, że zrobiliśmy krok do przodu, ponieważ zwykle nie jesteśmy tak blisko najwyższych pozycji, jeśli chodzi o piątek” – stwierdził Shovlin.

Zespół Hamiltona i Russella przywiózł na Silverstone duży pakiet ulepszeń, licząc na zmniejszenie różnicy do Ferrari i Red Bulla. Shovlin komentuje czy w garażu jego ekipy zauważono już różnice tempa w stosunku do wyników z poprzednich weekendów wyścigowych.

„Podejrzewam, że Ferrari i Red Bull będą miały jeszcze trochę większą prędkość, niż pokazali, ale mimo to nadal jest to bardzo zachęcające. Normalnie widzimy pół sekundy straty, może nawet siedem lub osiem dziesiątych do najszybszych zespołów, ale w piątek nie wyglądało, jakby różnica była aż tak duża.”

„Byliśmy dość agresywni, jeśli chodzi o to, jak tutaj zaczęliśmy” – przyznał.

Shovlin skomentował również, czego nauczyli się z poprzednich wyścigów i jak, według niego, nowy pakiet może się sprawować w czasie kolejnych wyścigów.

„To, co jest dla nas zachęcające, to nie tyle, że ten tor jest dla nas dobry, ale będą też inne obiekty, na których nasz bolid będzie dobrze działał. Biorąc pod uwagę, że mieliśmy właśnie trzy dość wyboiste, wolne tory uliczne, zrozumieliśmy, dlaczego tam mieliśmy problemy.”

„Wiemy, dlaczego samochód jest tutaj dobry i wiemy, dlaczego tam było źle” – podsumował, nie chcąc dzielić się technicznymi szczegółami.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images