Mercedes zapowiada kolejne poprawki w W13

George Russell - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Dyrektor techniczny zespołu Mercedes, James Allison, potwierdził, że skład z Brackley zamierza wprowadzić kolejne poprawki do bolidu W13, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do dwóch czołowych ekip.

Mercedes od kilku wyścigów stopniowo wprowadza ulepszenia do swojego auta i chociaż zrobili postępy w poprawie tempa wyścigowego do Red Bulla i Ferrari, to ich strata w kwalifikacjach pozostaje w okolicach jednej sekundy.

Allison wyjaśnił, że kwalifikacje pozostają obecnie problemem Mercedesa i przyznał, że czasówka do Grand Prix Węgier prawdopodobnie będzie wyglądała podobnie do sesji z poprzednich weekendów.

Brytyjczyk dodał również, że w miarę postępu sezonu, do ich bolidu będą wprowadzane kolejne poprawki, ponieważ muszą zrobić wszystko, aby móc rywalizować z Red Bullem i Ferrari.

„Grand Prix Węgier składa się z ponad pięćdziesięciu okrążeń i posiadanie maszyny, która jest konkurencyjna na wszystkich z nich, daje spore możliwości. Zazwyczaj w trakcie wyścigu byliśmy w stanie przesunąć się do przodu na wysokie pozycje i mamy nadzieję, że na Węgrzech będzie podobnie” – powiedział Allison.

„Niektóre tory, takie jak Hungaroring, sprawią nam problemy i musimy naprawdę dać z siebie 110%, aby wywieźć z Węgier dobry wynik.”

„Jeśli chodzi o same ulepszenia, to tak, są one wprowadzane stopniowo, ale ważnym punktem jest to, że mamy plany wprowadzenia dużo większej ilości poprawek w kolejnych wyścigach.”

„Nie będziemy w stanie za jednym zamachem dogonić Ferrari i Red Bulla, ale miejmy nadzieję, że z wyścigu na wyścig będziemy zmniejszać do nich stratę” – zakończył Allison.

Mercedes przyjeżdża na Węgry po bardzo dobrym wyścigu we Francji, podczas którego mieli na podium obu swoich kierowców i mają nadzieję, że z Hungaroringu wyjadą równie zadowoleni jak z Paul Ricard.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images