Miami International Autodrome ukończony w 95 procentach

Miami International Autodrome / © Grand Prix Miami

Richard Cregan, dyrektor generalny Grand Prix Miami, przyznał, że nowy obiekt Formuły 1 wokół stadionu Hard Rock jest ukończony w 95 procentach i będzie gotowy na przyjęcie królowej sportów motorowych.

Już w pierwszy weekend maja Mistrzostwa Świata F1 przybędą do Stanów Zjednoczonych, aby ścigać się na nowo wybudowanym torze Miami International Autodrome, gdzie trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Wczesny plan ścigania się na Florydzie zakładał jednak budowę ulicznej pętli o długości 3,36 kilometra wzdłuż Biscayne Boulevard, jednak wszystko zakończyło się stworzeniem zupełnie nowego toru, który został ulokowany wokół stadionu NFL Miami Dolphins w Miami Gardens i będzie finalnie liczył prawie pięć i pół kilometra.

„Jesteśmy na ostatnich etapach budowy tego niesamowitego toru, na którym odbędzie się pierwszy w historii wyścig Formuły 1 w Miami” – powiedział Richard Cregan, dyrektor generalny Grand Prix Miami.

„Jesteśmy zachwyceni postępem, jaki poczyniliśmy i jest to ogromny kredyt dla ciężkiej pracy zespołu z Miami, w porozumieniu zarówno z Formułą 1, jak i FIA, aby ukończyć ten tor w krótkim czasie.”

„Próbowaliśmy stworzyć pętlę, na której kierowcy będą uwielbiali się ścigać oraz kampus, które oferuje wyjątkowe, najlepsze w swojej klasie, wrażenia dla fanów; i nie możemy się doczekać pierwszego weekendu maja.”

Prace nad obiektem wokół stadionu Hard Rock w Miami rozpoczęły się 21 kwietnia 2021 roku, a dwanaście miesięcy później ekipy dokonują ostatnich poprawek, aby wszystko było gotowe na 06-08 maja.

„Nie było żadnych kompromisów w żadnym aspekcie projektu pętli lub jakości konstrukcji” – zaznaczył Cregan.

„W moim doświadczeniu w pracy z nowymi obiektami na przestrzeni lat, nigdy nie widziałem tak dużego wysiłku w doskonaleniu nawierzchni toru, jak to zrobiliśmy w Miami.”

„Wszystko odbyło się zgodnie z projektem, a wszyscy zaangażowani w budowę wykonali niesamowitą pracę” – podsumował dyrektor projektu.

Image: © Grand Prix Miami