Michelin partnerem i dostawcą ogumienia dla serii DTM

Michelin / © Michelin

DTM ogłosiło, że firma Michelin będzie w tym roku oficjalnym partnerem serii. Współpraca pomiędzy obiema stronami nie będzie jednak polegać wyłącznie na dostarczaniu ogumienia.

Francuski producent opon ma na swoim koncie doświadczenie w wyścigach samochodów GT, seriach długodystansowych, a także w Formule 1.

W samych superlatywach o współpracy z Michelin wypowiedział się szef DTM, Gerhard Berger.

"Michelin to produkty najwyższej jakości, które są używane nie tylko na drogach od dziesięcioleci, ale także zajmują pierwsze miejsce w wyścigach. Z perspektywy kierowców i zespołów to najlepsze warunki, jakie można sobie wymarzyć."

Swój komentarz dodał również dyrektor ds. wyścigów, Julien Vial: "DTM to międzynarodowa seria, która może pochwalić się światowej klasy kierowcami oraz współpracą z prestiżowymi markami samochodów sportowych."

"Doskonałe warunki do ścigania możemy zapewnić m.in. dzięki oponie Michelin Pilot Sport GT S9M, która została zaprojektowana tak, aby dać wysokie osiągi na torze."

Ogumienie stworzone przez francuskiego producenta zawiera technologię opracowaną na potrzeby niemieckiej serii. Trwałość i solidność opon może pomóc zespołom w ustawianiu strategii, tym bardziej że DTM ograniczyło przydział ogumienia na wyścig do dwóch kompletów (wyjątkiem jest Monza, gdzie będzie można użyć trzech zestawów).

"Michelin wierzy, że działalność związana z wyścigami klienckimi jest równie ważna, jak zaangażowanie w wyścigi światowej klasy" - dodał Julien Vial.

"Zapewniamy kierowcom, zespołom i producentom opony o wysokich osiągach oraz szereg usług dostosowanych do ich potrzeb. Dzięki temu Michelin może korzystać z cennych informacji zwrotnych."

Image: © Michelin