Mick Schumacher liczy na dobry występ w Grand Prix Azerbejdżanu

Mick Schumacher - Uralkali Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Mick Schumacher przyznał, że wyścigi w Baku są nieprzewidywalne, co może pomóc Haasowi przebić się na wyższe pozycje w trakcie niedzielnej rywalizacji.

W swoim pierwszym sezonie w Formule 1 Niemiec musi zmagać się z najgorszym samochodem w stawce, ponieważ amerykański skład nie zdecydował się rozwijać swojego tegorocznego auta i w pełni skupić się na kampanii 2022.

22-latek z tego powodu kończył każdy dotychczasowy wyścig na końcu stawki, walcząc o ostatnie pozycje z Nikitą Mazepinem i Nicholasem Latifim.

Niemiecki kierowca jest przekonany, że w Azerbejdżanie po raz pierwszy będzie miał szansę ukończyć rywalizację na wyższym miejscu, biorąc pod uwagę, jak chaotyczne wyścigi w Baku były w przeszłości.

„Cóż, oczywiście będzie to mój pierwszy start w bolidzie Formuły 1 tutaj. Na pewno będzie inaczej, ponieważ auta F1 są znacznie szybsze” - przyznał Mick Schumacher.

„Startowałem tutaj już w Formule 2 i czułem się całkiem dobrze na tym obiekcie. Byliśmy bliscy zdobycia podium, a przynajmniej czwartej pozycji w sprincie. Niestety w pierwszym wyścigu popełniłem błąd, przez co musiałem się wycofać, ale w trakcie sprintu nadrobiłem stratę, chociaż wystartowałem z końca stawki.”

„To wyścig, w którym wszystko może się zdarzyć, widzieliśmy to w poprzednich latach. To tor, na którym pojawiają się możliwości, a jeśli jesteś we właściwym miejscu, możesz z nich bardzo skorzystać – do tego właśnie dążymy.”

„Powinniśmy być otwarci na wszystkie okazje, które będą nam dane w trakcie tego weekendu” – podsumował Schumacher.

Image: © Haas F1 / LAT Images